اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

نامه شورای وحدت به کاندیداهای نظامی انتخابات ۱۴۰۰

نامه شورای وحدت به کاندیداهای نظامی انتخابات ۱۴۰۰

سخنگوی شورای وحدت اصولگرایان اسامی ده کاندیدای ریاست‌جمهوری که نامه آیت‌الله موحدی کرمانی رییس این تشکل را برای اعلام برنامه‌های‌شان دریافت کرده‌اند اعلام کرد.

منوچهر متکی، با اشاره به تکمیل روند ارسال نامه‌های شورای وحدت اصولگرایان به کاندیداهای ریاست جمهوری اظهار کرد: این نامه‌ها با امضای آیت‌الله موحدی‌کرمانی ریاست این شورا و جهت دریافت برنامه‌های کاندیداها به این افراد ارسال شده است.

متکی ادامه داد: پیش از این از ارسال نامه به آقایان سیدابراهیم رئیسی، محسن رضایی، محمدباقر قالیباف، سعید جلیلی، رستم قاسمی و امیرحسین قاضی‌زاده و علی نیکزاد خبر داده بودیم.

وی افزود: اما در روزهای اخیر این روند با ارسال نامه به آقایان سعید محمد، حسین دهقان و عزت‌الله ضرغامی تکمیل شده است و ما منتظر پاسخ این ده نفر به شورای وحدت و ارسال برنامه‌ها و تیم انتخابی‌شان هستیم.

احتمالا آیت‌الله رئیسی درخواست ورود به انتخابات ریاست جمهوری را بپذیرد
همچنین باشگاه خبرنگاران جوان نوشت؛

لاله افتخاری عضو شورای عالی شورای وحدت اصولگرایان، درباره احتمال ورود آیت الله رئیسی به عرصه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ گفت: حضور او بستگی به اقبال خودش دارد، اما حقیقت این است که مردم و صاحب نظران اقبال خوبی نسبت به او دارند و عملکرد او را متناسب برای ریاست جمهوری می‌دانند.

او درباره وضعیت شورای وحدت اصولگرایان بیان کرد: شورای وحدت از همه افرادی که قصد نامزدی دارند و یا در معرض نامزدی قرار دارند دعوت کرده تا برنامه‌های های خود را بازگو کنند. آقای متکی هم از شواهد اینگونه برداشت  کرده است که احتمالا رئیسی وارد انتخابات خواهد شد.

افتخاری اظهار کرد: برای مثال درخواست‌هایی که نخبگان کشور از آیت‌الله رئیسی داشته اند و اینکه توانمندی خود را به خوبی نشان داده احتمال این وجود دارد که وقتی او با اقبال عمومی رو به رو باشد و ببیند که حضورش در قوه مجریه مورد نیاز است بپذیرد که وارد عرصه انتخابات شود./ایسنا 

کپی