اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

پایان مرحله اول واکسیناسیون کادر درمان فارس

پایان مرحله اول واکسیناسیون کادر درمان فارس

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از پایان مرحله اول واکسیناسیون کادر درمان فارس خبرداد.

دکتر عبدالرسول همتی خاطرنشان کرد: تاکنون ۲۸ هزار دوز واکسن ویژه پرسنل بهداشتی و درمانی به عنوان گروه هدف در فارس تزریق شده است.

همتی با یادآوری اینکه پنجشنبه ۲۶ فروردین نیز ۳۵ هزار دوز دیگر وارد فارس شده است، اعلام کرد که کار تزریق واکسن به گروه‌های هدف به شکل مداوم و همزمان با سراسر کشور، در استان فارس ادامه دارد.

معاون بهداشت علوم پزشکی شیراز همچنین گفت: سه پایگاه واکسیناسیون در کلانشهر شیراز راه‌اندازی شده است که یکی در برج پژوهشی محمدرسول‌الله(ص)، یک پایگاه در مرکز بصیر بلوار شهید چمران و یک پایگاه در جمعیت هلال احمر واقع در بلوار سیبویه مستقر شده است.

همتی با بیان اینکه اگر تعداد واکسن بیشتری به دست ما برسد تعداد مراکز را افزایش خواهیم داد، اعلام کرد که بخشی از این واکسن وارد شده، به جانبازان ٥٠ تا ٧٠ درصد اختصاص داده شده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین با اشاره به ظرفیت بیمارستان‌های استان فارس کاملا از بیماران کرونایی اشباع شده است، گفت: در موج سوم ٢٦٠٠ تخت ویژه کرونا در فارس پیش‌بینی شده بود، اما در موج چهارم و تاکنون ٢٤٠٠ تخت تکمیل شده است.

همتی با بیان اینکه مراکز ١٦ ساعته تست کرونا نیز روزانه پذیرای ٣ تا ٤ هزار بیمار هستند، خاطرنشان کرد: به دلیل ازدحام بیماران دو مرکز ١٦ ساعته تست کرونا را شبانه روزی کرده‌ایم و مابقی هم با افزایش ساعت فعالیت مشغول به خدمات رسانی هستند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز خاطرنشان کرد: همچنان نظر ما قرنطینه کامل شهر است و اگرچه مشاغل غیر ضروری تعطیل شده اما خیابان‌ها همچنان شلوغ است و تقریبا چیزی تغییر نکرده است.

/ایسنا 

بیشتر بخوانید: درگذشت پرستار باردار بیمارستان لقمان بر اثر کرونا

جرئیات جدید تست رایگان کرونا در ایستگاه مترو

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی