اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

پرونده کلاهبرداری 80 میلیاردی دراردبیل

پرونده کلاهبرداری 80 میلیاردی دراردبیل

فرمانده انتظامی استان از کشف کلاهبرداری 80 میلیارد ریالی در عملیات ماموران پلیس آگاهی اردبیل و دستگیری 5 نفر در این رابطه خبر داد.

سردار "هوشنگ حسینی" اظهار داشت: به دنبال وصول یک فقره پرونده کلاهبرداری به پلیس آگاهی اردبیل در سال جاری با موضوع فروش و واگذاری 64 واحد آپارتمان به افراد مختلف در شهرک "پیله سحران"، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: با انجام بررسی های تخصصی و جمع بندی مستندات و مدارک از جمله چک های صادر شده و برگ های قولنامه، ردپای اعضای باندی از کلاهبرداران در این رابطه شناسایی و مشخص شد، 5 نفر از جمله مدیر عامل، هیئت مدیره و اعضای یک شرکت تعاونی مسکن در سال های 97 و 98 با تنظیم قولنامه های مختلف در بنگاه های املاک، 64 واحد آپارتمان را به صورت غیرقانونی به افراد مختلف به فروش رسانده و واگذار کرده اند.

فرمانده انتظامی استان اردبیل با اشاره به هماهنگی قضائی برای دستگیری کلاهبرداران تصریح داشت: با تشکیل تیم های عملیاتی هر 5 نفر که همچنان در شرکت تعاونی مسکن فعالیت داشتند؛ در چند عملیات جداگانه پلیسی دستگیر و به ارتکاب جرم خود اعتراف کردند.

سردار حسینی میزان کلاهبرداری کشف شده را بنا به برآورد کارشناسان 80 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: کلاهبرداران با تشکیل پرونده تحویل مقام قضائی شدند.#پلیس

کپی