اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

نشان فداکاری به شهید علی حسین مطاعی دهباغی تعلق گرفت

نشان فداکاری به شهید علی حسین مطاعی دهباغی تعلق گرفت

برابر تصویب شورای عالی نشان‌ها در ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشان فداکاری به شهید «علی حسین مطاعی دهباغی» تعلق گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش، به‌پاس رشادت و مدیریت جهادی در صحنه‌ها و برهه‌های سرنوشت‌ساز دوران پیروزی انقلاب و ایثار و بذل جان در اعتلای ایران سربلند اسلامی، نشان فداکاری به شهید والامقام ارتش اسلام؛ «علی حسین مطاعی دهباغی» که سرسختانه در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستاده‌اند، تعلق گرفت.

شهید علی حسین مطاعی دهباغی، در اولین روز بهار سال ۱۳۳۱ در روستای دهباغ از توابع کرمانشاه دیده به جهان گشود. علیرغم همه مشکلات موجود، با علاقه فراوان تحصیلات خود را تا اخذ مدرک دیپلم ادامه داد. با توجه به علاقه‌ای که به شغل نظامی‌گری داشت، در سال ۱۳۵۱ در کنکور ورودی دانشکده افسری شرکت کرد و با قبولی در این آزمون، به استخدام ارتش در آمد.

دوره‌های مختلف دانشکده افسری را با موفقیت سپری و جهت طی دوره مقدماتی رسته زرهی به مرکز آموزش زرهی شیراز و سپس برای ادامه خدمت به لشکر ۸۱ زرهی منقل شد.

با شروع ناآرامی‌ها در منطقه کردستان و غرب کشور، داوطلبانه به این منطقه اعزام شد و در مأموریت آزادسازی این مناطق از دست ضدانقلاب ایفای نقش کرد.

سرانجام در اولین روز شهریورماه ۱۳۵۹، در حین برگشت از مأموریت، در منطقه کامیاران با ضدانقلاب درگیر شده و طی این درگیری با اصابت گلوله به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه افسری امام علی(ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده‌اند./ایرنا


 

کپی