اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
مسابقات کشتی قهرمانی آسیا؛

راهیابی چهار کشتی گیر ایرانی به نیمه نهایی مسابقات قزاقستان

راهیابی چهار کشتی گیر ایرانی به نیمه نهایی مسابقات قزاقستان

سی و چهارمین دوره مسابقات کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی آسیا، صبح امروز (شنبه) در آلماتی قزاقستان آغاز شد و چهار کشتی گیر ایرانی در وزن های ۵۷، ۶۵، ۷۹ و ۹۷ توانستند در رویاروی با حریفان به نیمه نهایی راه یابند.

سی و چهارمین دوره رقابت های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی آسیا از صبح امروز و با برگزاری مسابقات  اوزان ۵۷، ۶۵، ۷۰، ۷۹ و ۹۷ کیلوگرم در شهر آلماتی قزاقستان در حال برگزاری است و علیرصا سرلک، مرتصی قیاسی، علی سوادکوهی و علی شعبانی کشتی گیران کشورمان موفق به صعود به مرحله نیمه نهایی شدند.

نتایج پنج کشتی گیر ایرانی  تاکنون به شرح زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم علیرضا سرلک در دور اول مقابل روزگلدی سیداف از ترکمنستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید.

وی در دور بعد با نتیجه ۳ بر صفر از سد محمد بیلال از پاکستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. سرلک در این مرحله مقابل یوتو تاکشیتا از ژاپن قرار می گیرد.

در وزن ۶۵ کیلوگرم مرتضی قیاسی در دور نخست با نتیجه ۶ بر ۲ کریم حوجاکوف از ترکمنستان را مغلوب کرد وی در دور بعد مقابل علی بیک عثمان اف از قرقیزستان با نتیجه ۷ بر ۳به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

قیاسی در این مرحله به مصاف تاکوتو اوتوگورو قهرمان جهان از ژاپن می رود.

در وزن ۷۰ کیلوگرم امیرحسین حسینی دور دور اول با نتیجه ۳ بر یک مقابل کاران از هند مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر هندی در مرحله یک چهارم نهایی، حسینی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۷۹کیلوگرم علی سوادکوهی در دور نخست با نتیجه ۲ بر صفر از سد ریوکی یوشیدا از ژاپن گذشت

. وی در دور بعد مقابل سایاکبای یوسوپوف از قرقیزستان با نتیجه ۱۴ بر ۱۰ به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل گلیم جان یوزربایف از قزاقستان قرار می گیرد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم علی شعبانی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل مین وون سئو از کره جنوبی با نتیجه ۱۱ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله به مصاف ساتیوارت کادیان از هند می رود./ فدراسیون کشتی

کپی