اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

درخواست مقامات برزیلی از زنان برای به تاخیر انداختن بارداری

درخواست مقامات برزیلی از زنان برای به تاخیر انداختن بارداری

مقامات برزیلی به دلیل نگرانی از شیوع گونه های جدید کروناویروس از زنان این کشور درخواست کردند با توجه به شرایط فعلی اگر قصد باردار شدن دارند، آن را به تاخیر بیاندازند.

مقامات برزیل از زنان این کشور درخواست کردند تا پایان همه گیری، بارداری را به تاخیر اندازند زیرا گونه ای از این ویروس که این کشور آمریکای جنوبی را درگیر کرده بیش از گونه های پیشین کروناویروس، زنان باردار را تحت تاثیر قرار می دهد.

این توصیه ها در حالی مطرح شده که برزیل همچنان یکی از کانون های اصلی همه گیری در جهان است و هر روز تعداد بیشتری از مردم این کشور نسبت به دیگر نقاط جهان جان خود را بر اثر کرونا از دست می دهند.

بیمارستانهای برزیل با فشار حداکثری ناشی از همه گیری کووید-۱۹ مواجه هستند و ذخایر دارویی مورد نیاز برای بیماران بد حال رو به اتمام است.

یکی از مسئولان وزارت بهداشت برزیل گفت: بخشی از این توصیه به دلیل فشاری است که بر سیستم سلامت وارد شده و بخش دیگری از آن قابلیت سریع انتقال نوع برزیلی ویروس موسوم به P.۱ است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، به گفته مقامات برزیلی، بررسی های بالینی متخصصان نشان می دهد که این گونه از ویروس، سلامت زنان باردار را بیشتر تهدید می کند./ ایسنا 

رکورد مرگ روزانه در برزیل شکست/ گونه جدید کرونا ظرف ۲۴ ساعت بیش از ۴۰۰۰ قربانی گرفت

احتمال ابتلای مجدد به کرونا را جدی بگیرید/برای بازگشت بویایی تا یک سال صبر کنید

۳۴ جهش کرونا در آفریقا کشف شد/ آیا واکسن‌ها حریف جهش‌های تازه می‌شوند؟

ویروس جهش‌یافته کرونا در آفریقای جنوبی مسری‌تر از گونه‌های قبلی است

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 
 
 
کپی