اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

عکسی از سوگواری ایرانیان برای سردار سلیمانی که جهانی شد

عکسی  از سوگواری ایرانیان برای سردار سلیمانی که جهانی شد

عکس‌های خبری برگزیده در شصت‌وچهارمین دوره مسابقه عکاسی «بنیاد ورلد پرس فوتو»، با حضور ۲ عکاس ایرانی و عکسی از مراسم عزاداری «سردار قاسم سلیمانی» معرفی شدند.

بنیاد ورلد پرس فوتو هر ساله در یکی از معتبرترین مسابقات عکاسی جهان بهترین‌های روزنامه‌نگاری بصری را در هشت شاخه مسائل روز، اخبار عمومی، پروژه‌های بلند، طبیعت، پرتره، ورزشی و اخبار محلی انتخاب و معرفی می‌کند. امسال در شصت و چهارمین دوره از این رقابت، ۴۵ عکاس از ۲۸ کشور جهان از جمله ایران، آرژانتین، ارمنستان، استرالیا، بنگلادش، فیلیپین، هند، ایرلند، میانمار، پرو، آمریکا، روسیه و پرتغال رتبه‌های اول تا سوم شاخه‌های مختلف را دست آوردند.

از ایران، نیوشا توکلیان با عکسی از مراسم عزاداری سردار قاسم سلیمانی در بخش تک عکس اخبار عمومی رتبه سوم را به دست آورد و فرشته اصلاحی با مجموعه سودای پرواز از زندگی سعید رامین ورزشکار سابق رشته پارکور، در دسته مجموعه عکس ورزشی سوم شد.

---

هیات داوران مستقل بنیاد ورلد پرس فوتو همچنین عکس اولین آغوش (The First Embrace) از مدس نیسن را به عنوان برنده جایزه عکس خبری سال ۲۰۲۱ انتخاب و جایزه ۵ هزار یورویی مسابقه را به این عکاس دانمارکی اهدا کردند.

---

در این عکس که به عنوان نمادی از امید در روزهای سخت کرونا تعبیر می‌شود، یکی از پرستاران خانه سالمندانی در سائوپائولوی برزیل، رزا لوزیا لوراندی ۸۵ ساله را از طریق پرده محافظتی در آغوش کشیده است./ایرنا

کپی