اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

برنامه‌های رادیویی همچنان پابرجا است

برنامه‌های رادیویی همچنان پابرجا است
بیوک میرزایی گوینده رادیو و بازیگر سینما

فعالیت در رادیو نسبت به دوران قبل از کرونا بسیار محدودتر شده است. کار در رادیو کمابیش انجام می‌شود. اما به خاطر اینکه میدان ارگ یکی از شلوغ‌ترین خیابان‌های تهران است، واقعاً تردد به این مکان در این شرایط وخیم کرونا که وضعیت قرمز هم هست، کار بسیار سختی است و آمدن در چنین شرایطی بسیار خطرناک است.

 بخشی از همکاران رادیو به خاطر این شرایط دیگر نمی‌آیند و بخش دیگر از همکاران که حاضر هستند به رادیو بیایند، بسیار محدود هستند. اگر همکاران من عاشق کارشان نبودند، حاضر نبودند که در این فضا رفت و آمد کنند و به رادیو بیایند علاوه بر عشق به کار، عشق به مخاطبان و تأمین خوراک برای آنها هم ما را به این امر تشویق می‌کند. رادیو رسانه‌ای است که باید صدایش دربیاید به عبارت دیگر نیاز به خوراک و محتوا دارد. کار در فضای رادیو با کار در فضای دوبله بسیار متفاوت است. داستان شب را نمی‌توان در یک اتاق یک نفره گفت. به ناچار با تعداد محدودی از همکاران‌مان با فاصله یک متری از هم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی کنار هم قرار می‌گیریم و کار را انجام می‌دهیم.
اگر قبلاً 20 نفر در یک اتاق می‌نشستیم و دیالوگ‌ها را بده بستان می‌کردیم و کار خوبی هم در نهایت حاصل می‌شد، اما اکنون این 20 نفر به دلیل شرایط کرونا به چند نفر تقلیل یافته و سعی می‌شود که با بچه‌های کمتری کار انجام شود و شاید در این شرایط کار کردن کیفیت کار افت کرده باشد. اما با این حال تلاش می‌شود که برنامه‌های رادیویی همچنان پابرجا بماند.

کپی