اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

انفجار مرگبار ساختمان مسکونی در شرق تهران

انفجار مرگبار ساختمان مسکونی در شرق تهران

سخنگوی آتش‌نشانی تهران از انفجار شدید در یک ساختمان مسکونی در شرق تهران خبر داد و گفت: این حادثه یک کشته و ۲ مصدوم برجای گذاشت.

جلال ملکی با اعلام خبر انفجار شدید در یک ساختمان مسکونی در تهرانپارس، درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت ۱۰:۲۹ صبح امروز (۲۷ فروردین) یک مورد حادثه انفجار در تهرانپارس، خیابان زهدی به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان دو ایستگاه آتش‌نشانی با امکانات کامل به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی آتش‌نشانی و سازمان خدمات ایمنی تهران با اشاره به حضور نخستین گروه از آتش‌نشانان در مدت زمان دو دقیفه در محل حادثه افزود: محل حادثه ساختمانی سه طبقه مسکونی بود که یک زیرزمین با کاربری مسکونی نیز در آن وجود داشت.

وی تصریح کرد: در هر طبقه یک واحد حدوداً ۵۷ تا ۵۸ متر وجود داشت، در قسمت زیرزمین انفجاری روی داده و منجر به آتش‌سوزی جزئی شده بود.

ملکی ادامه داد: بر اثر این انفجار، تمام شیشه‌ها ساختمان مذکور، روبه‌رو و اطراف شکسته شده بود.

 

---

سخنگوی آتش‌نشانی تهران بیان کرد: ظاهراً آقایی متوجه نشت گاز شده و به پایین (پشت در واحد حادثه‌دیده) رفته تا ببیند چه اتفاقی به وقوع پیوسته که در همان لحظه انفجار رخ داده بود.

وی با بیان اینکه این مرد حدوداً ۳۷ ساله توسط همسایگان، پیش از رسیدن آتش‌نشانان از محل حادثه خارج شده بود، گفت: متأسفانه این شخص به علت شدت جراحات وارده جان باخته بود.

ملکی افزود: آتش‌نشانان به سرعت آتش جزئی را خاموش کردند همچنین آقایی حدوداً ۳۵ ساله که داخل همان واحد حضور داشت، از نواحی مختلف بدن دچار سوختگی شده که خوشبختانه در محل زنده بود و برای انتقال به مرکز درمانی به سرعت تحویل عوامل اورژانس شد.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران خاطرنشان کرد: آقایی حدوداً ۷۰ ساله نیز در طبقات بالایی حضور داشت که به دلیل ریزش شیشه‌ها و قطعات شکسته شده، از ناحیه صورت دچار آسیب‌دیدگی جزئی شده بود.

وی با بیان اینکه متاسفانه این حادثه یک کشته و دو مصدوم برجای گذاشت، گفت: در نهایت محل ایمن‌سازی و تحویل عوامل انتظامی شد.

به گفته ملکی، بررسی اولیه کارشناسان آتش‌نشانی نشان می‌دهد که این حادثه به دلیل نشت گاز و ایجاد شعله و جرقه روی داده است./باشگاه خبرنگاران 

کپی