اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

برخورد پلیس راه تهران با سد معبر کنندگان

برخورد پلیس راه تهران با سد معبر کنندگان

رئیس پلیس راه تهران بزرگ از اجرای طرح برخورد پلیس راه با خودرو‌های ایجاد کننده سد معبر در حاشیه بزرگراه‌ها و محور‌های اصلی خبر داد.

سرهنگ نور اله خادم بیان داشت: یکی از علل تصادف در بزرگراه ها، توقف تعدادی وسایل نقلیه برای خرید و فروش و تجمع تعدادی از افراد در حاشیه راه‌ها و مسدود کردن یکی از خطوط حرکت وسایل نقلیه است.
وی با اشاره به اینکه توقف این وسایل نقلیه موجب کاهش دید سایر رانندگان می‌شود، افزود: به نمایش گذاشتن کالا موجب انحراف دید و کاهش تمرکز سایر رانندگان در هنگام رانندگی شده و احتمال وقوع تصادف را افزایش خواهد داد.
رئیس پلیس راه تهران با تاکید بر اینکه توقف در حاشیه راه‌ها ممنوع است، توضیح داد: رانندگان خودرو‌های وسایل نقلیه فقط مجاز هستند در صورت ضرورت اعم از نقص فنی خودرو، خواب آلودگی و خستگی راننده توقف کوتاهی در حاشیه امن بزرگراه‌ها داشته باشند.
این مقام انتظامی افزود: گاهی در بزرگراه‌ها به ویژه در ایام تعطیلات سال رانندگان خودرو‌های وسیله به ویژه خودرو‌های حمل بار، در مسیر عبور وسایل نقلیه توقف و یک خط از خطوط عبور وسایل نقلیه را در بزرگراه‌ها و محور‌ها مسدود می‌کنند که باعث مشکلات فراوان از جمله ایجاد صف، تاخیر‌های طولانی، کندی ترافیک و پایین آمدن ظرفیت معبر و انحراف به چپ وسایل نقلیه‌ای که قصد خرید از این خودرو‌ها دارند، خواهد شد.
سرهنگ خادم ادامه داد: بر همین اساس پلیس راه ضمن انجام گشت زنی در سطح بزرگراها، به خودرو‌هایی که در بزرگراه‌ها و محور‌های عبوری به هر طریق، موجب اختلال در بار ترافیکی و روانی حرکت خودرو‌ها شوند تذکر داده و در صورت توجه نکردن و تکرار تخلف، با فرد خاطی برخورد قانونی خواهد شد.
رئیس پلیس راه تهران خاطر نشان کرد: این طرح در ابتدای سال ۱۴۰۰ آغاز شده است و تا رفع این مشکل ادامه خواهد داشت./صداو سیما

کپی