اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

عامل گرداننده کانال تلگرامی همسریابی بازداشت شد

عامل گرداننده کانال تلگرامی همسریابی بازداشت شد

عامل گرداننده کانال تلگرامی همسریابی در دام پلیس فتای کهگیلویه و بویراحمد افتاد.

رئیس پلیس فتا این استان از شناسایی و دستگیری عامل گرداننده کانال تلگرامی همسریابی در شبکه اجتماعی تلگرام خبر داد و گفت: با افرادی که با راه اندازی این گونه کانال‌ها اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کنند، برخورد قانونی خواهد شد.

روح الله شهبازی پور افزود: در رصد شبکه‌های اجتماعی کارشناسان پلیس فتا، صفحاتی را در شبکه اجتماعی تلگرام شناسایی کردند که گرداننده آن با تبلیغاتی به عنوان همسریابی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کرد.

وی ادامه داد: پس از بررسی ها مشخص شد، گرداننده کانال مذکور برای انجام فعالیت خود اقدام به اخذ مبالغی از شهروندان می‌کرد که با انجام اقدامات فنی و تخصصی توسط کارشناسان این پلیس در سریع‌ترین زمان ممکن ادمین کانال که پسری جوان بود را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد.

سرهنگ شهبازی پور گفت: متهم در بازجویی اولیه در ابتدا منکر ارتکاب به جرم انتسابی شد، ولی در مواجه شدن با مدارک، مستندات و ادله دیجیتال جمع آوری شده، به جرم خود اعتراف کرد و انگیزه خود را کسب درآمد و منفعت مالی اعلام کرد.

وی با توجه به تبلیغات و فعالیت غیرقانونی کانال‌های همسریابی و صیغه یابی در فضای مجازی که در اکثر مواقع باعث تحمیل خسارت‌های مالی، کلاهبرداری و اخاذی می‌شود، به شهروندان توصیه کرد: عضویت در این کانال‌ها علاوه بر کلاهبرداری‌های مالی احتمال بروز صدمات روحی و روانی را در پی دارد و لازم است شهروندان به هیچ عنوان فریب این گونه تبلیغات را نخورند.

رئیس پلیس فتا استان از شهروندان خواست: هشدار‌های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند./صداو سیما 

کپی