اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

حدود ۱.۵ تن موادمخدر در سیستان و بلوچستان کشف شد

حدود ۱.۵ تن موادمخدر در سیستان و بلوچستان کشف شد

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: یک تن و ۴۴۹ کیلو و ۴۰۰ گرم مواد مخدر تریاک وحشیش در درگیری مسلحانه اداره عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان و تکاوران انتظامی شهرستان‌های نیکشهر،ایرانشهر و دلگان با قاچاقچیان مواد مخدر، کشف شد.

سردار احمد طاهری روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در این عملیات ضربتی و هوشمندانه ضمن دستگیری چهار قاچاقچی، سه دستگاه خودروی ۴۰۵ و یک دستگاه خودروی پراید نیز از قاچاقچیان توقیف شد.

وی ادامه داد: از مجموع مواد مخدر کشف شده مقدار ۴۷۷ کیلو و ۴۰۰ گرم آن از نوع مواد مخدر حشیش و بقیه از نوع تریاک بوده است.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با تأکید بر عزم جدی پلیس در برخورد با قاچاق مواد مخدر گفت: غیور مردان نیروی انتظامی استان با هوشیاری کامل در گلوگاه‌ها و ورودی‌های قاچاق مواد مخدر حضوری فعال دارند و در راه مبارزه با این پدیده شوم و خانمان سوز از هیچ گونه تلاشی فروگذار نخواهند بود.

به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان با وجود همجواری با ۲ کشور افغانستان و پاکستان به سبب داشتن مردمانی وفادار و وطن پرست، نیروهای جان برکف مرزبانی، انتظامی و نهادهای امنیتی و نظامی از امنیت مطلوبی برخوردار و در خط مقدم مبارزه با موادمخدر و در صدر جدول کشفیات این ماده خانمان‌سوز قرار دارد.

جمهوری اسلامی ایران پیشروترین کشور جهان در مبارزه با موادمخدر و سیستان و بلوچستان نیز خط مقدم جبهه مبارزه با این مواد خانمان‌سوز در ایران و جهان است.

کشور پهناور ایران اسلامی از جمله استان سیستان و بلوچستان به سبب موقعیت خاص جغرافیایی به عنوان یکی از دروازه های اصلی قاچاق کالا، موادمخدر و انسان همواره مورد طمع سودجویان و قاچاقچیان قرار دارد.

همجواری با ۲ کشور پاکستان و افغانستان از یکسو و دسترسی به آب های آزاد جهانی از سوی دیگر دشمنان ایران اسلامی را برآن داشته تا با بهره گیری از مافیای قاچاق، از یک طرف جوانان بیکار را با وعده های فریبنده به سمت حمل و توزیع موادمخدر جذب و از سوی دیگر آینده سازان این مملکت را به دام اعتیاد گرفتار کنند.

مافیای قاچاق به سو استفاده از موقعیت مرزی و قرار گرفتن ایران در همسایگی بزرگترین تولید کننده موادمخدر به تکاپو انداخته تا با رواج قاچاق موادمخدر، انسان، سوخت، سلاح و کالا به سودهای کلان دست یابند و با بکارگیری اشرار و تروریستها امنیت مناطق مرزی را به مخاطره اندازند.

کپی