اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

آیا همیشه احساس گرسنگی می‌کنید؟

آیا همیشه احساس گرسنگی می‌کنید؟
آرزوکیهان

مطالعات نشان داد افرادی که پس از خوردن غذا دچار افت شدید قند خون می‌شوند احساس گرسنگی می‌کنند و میزان مصرف کالری شان در طول روز زیاد است.

به گزارش ساینس، محققان با بررسی عادات غذایی بیش از هزار نفر اعلام کردند که کاهش قند خون باعث بروز مجدد گرسنگی می شود و درچنین شرایط فرد کالری بیشتری مصرف می کند بنا بر این درک دقیق میزان متابولیسم فردی بدن در رژیم غذایی مهم است.

این گروه ازافراد بعد از غذا خوردن سطح قند خونشان دوباره کاهش می یابد و در نهایت احساس گرسنگی می کنند بنابر این صدها کالری بیشتر از دیگران مصرف می کنند.

محققان کالج لندن با انجام آزمایش در مرحله خوردن صبحانه ، ناهار و وعده های غذایی این افراد را مورد بررسی قرار داده ان و اعلام کردند افت بزرگ قند باعث افزایش 9 درصدی گرسنگی خواهد شد از این رو باید برای این افراد برنامه ریزی غذایی صورت گیرد زیرا در غیر اینصورت ادامه روند پرخوری ناشی از افت قند ،فرد هر سال با اضافه وزن زیادی روبرو خواهد شد.

دراین تحقیق روشن شد که این روند هیچ ارتباطی بین سن و وزن فرد ندارد و مردها اغلب بیشتر از زنها دچار چنین مشکلی می شوند.این تحقیق می تواند بزرگ ترین برنامه تغذیه ای را برای این افراد در سراسر جهان فراهم کند.

داوطلبانی که روی آنها آزمایش انجام شده در صبحانه استاندارد خود کلوچه هایی را با مقدار کالری مشخص می خوردند که ترکیبات کربوهیدرات ، پروتئین و چربی و فیبرشان با کلوچه های معمولی متفاوت است و میزان قند خونشان اندازه گیری می شد تا مقدار قند خونشان پردازش شود.

دکتر "سارا بری " از کالج لندن در این باره گفت: میزان سطح قند خون در کنترل گرسنگی نقش مهمی دارد و باعث دریافت کالری بیشتری به بدن می شودبنا بر این ،این گروه باید دقت کنند تا سطح قند خون خود را با میزان غذایی که می خورند تنظیم کنند.

دکتر "والدس" در این ارتباط گفت" کشف ما پس از انجام آزمایش توانایی بالایی برای کمک به مردم در درک کنترل وزن و حفظ سلامتی طولانی مدتشان خواهد داشت. این امر بدون شک به تفاوت متابولیسم فردی هر شخص باز می گردد تا وی را در انتخاب وعده های غذایی ترغیب کند پس انتخاب غذای صحیح با میزان کالری نسبت به بیولوژیک فردی می تواند احساس سیری و کم خوری را به فرد داده و سلامت بدنش را تضمین کند./ ایران آنلاین

پس از افطار مواد قندی نخورید؛ احساس گرسنگی و تشنگی می‌کنید

زنان عصبی دو برابر مردان می‌خورند

 

 

کپی