اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

واکنش گروه‌های فلسطینی به ممانعت رژیم صهیونیستی از پخش اذان از مسجد الاقصی

واکنش گروه‌های فلسطینی به ممانعت رژیم صهیونیستی از پخش اذان از مسجد الاقصی

تشکیلات خودگردان فلسطین و حماس اقدام پلیس رژیم صهیونیستی در قطع سیم بلندگوهای مسجد الاقصی و ممانعت از پخش اذان را محکوم کردند.

به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین و جنبش مقاومت اسلامی (حماس) اقدام پلیس رژیم صهیونیستی در قطع سیم بلندگوهای مسجد الاقصی را که مانع از پخش اذان نماز عشاء در اولین روز ماه رمضان از بلندگوهای این مسجد شد، محکوم کردند.

نبیل ابو ردینه، سخنگوی ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین در بیانیه‌ای جامعه جهانی را به در پیش گرفتن اقدامی جدی برای توقف اقدامات متجاوزانه رژیم صهیونیستی دعوت و تاکید کرد: این اقدامات تجاوز نژادپرستانه علیه حرمت مقدسات و آزادی عبادت و نیز نقض آشکار منشورهای جهانی حقوق بشر است.

حازم قاسم، سخنگوی حماس نیز در بیانیه‌ای اظهار کرد: اقدام پلیس رژیم اشغالگر در قطع سیم بلندگوهای مسجد الاقصی و ممانعت از پخش اذان عشاء در اولین روز ماه رمضان در واقع تجاوزی نژادپرستانه علیه مقدسات و نقض آزادی عبادت است.

قاسم در ادامه گفت: این اقدامات میزان بی‌توجهی صهیونیست‌ها به احساسات مسلمانان سراسر جهان و نادیده‌ گرفتن تمامی قوانین و موازین انسانی را افشا می‌کند.

پلیس رژیم صهیونیستی عصر سه‌شنبه با یورش به مناره واقع در باب الاسباط، یکی از درهای ورودی مسجد الاقصی به شهروندان روزه‌دار اجازه نداد در نزدیکی این مناره افطار کنند.

شیخ محمد حسین، مفتی قدس و فلسطین نیز در بیانیه‌ای تاکید کرد: باید برای بازسازی مسجد الاقصی در ماه رمضان در این مسجد حضور یافت به ویژه که تجاوزهای اسرائیل به این مسجد ادامه دارند، مسؤولان رژیم اشغالگر به مسجد الاقصی یورش می‌برند، به نمازگزاران اجازه نمی‌دهند که مسجد را بازسازی کنند، محدودیت‌های شدیدی را برای متولیان مسجد تعیین می‌کنند، زیر مسجد تونل می‌کنند، درب‌های آن را می‌بندند و دیگر اقدامات و تجاوزها که خطری واقعی و بزرگ برای مسجد ایجاد کرده‌اند.

روز دوشنبه نیز ده‌ها شهرک‌نشین همراه با نیروهای پلیس به مسجد الاقصی یورش بردند./ ایسنا

کپی