اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
سخنگوی دولت :

دیدگاه دولت «بازبودن کلاب هاوس» است

دیدگاه دولت «بازبودن کلاب هاوس» است

سخنگوی دولت اتفاق یکشنبه گذشته در نطنز را «خرابکارانه و تروریستی» توصیف و تأکید کرد که به‌رغم خسارت‌هایی که به همراه داشته است، جمهوری اسلامی برای ناکام گذاشتن اهداف آمرین این حرکت تروریستی، با جدیت گسترش فناوری هسته‌ای از یک‌ طرف و تلاش برای رفع تحریم‌های ظالمانه را از طرف دیگر ادامه خواهد داد. به گزارش «ایرنا» علی ربیعی در نشست خبری روز گذشته اضافه کرد: این یک حمله بیرونی نبود و محل خرابکاری نیز کاملاً مشخص شده است.

 او با اشاره به اینکه مقامات رژیم صهیونیستی با سفارش برخی تحلیل‌ها می‌خواهند این تصور را ایجاد کنند که توانایی ایران در زمینه غنی‌سازی برای چند ماه به تعویق خواهد افتاد، این امر را یک آرزوی عبث دانست و گفت: برخلاف ادعاها، خسارت وارد شده به سایت نطنز به سرعت قابل رفع و جبران است، ضمن اینکه مقرر شد به جای سانتریفیوژهای IR۱ از سانتریفیوژهای پیشرفته استفاده شود. از این‌رو اعلام می‌کنم براساس یک تصمیم ملی و یک خواست مدنی چرخ سانتریفیوژهای ما برای همیشه و هر روز بهتر از دیروز خواهد چرخید.
 کانون پاسخ ایران در سرزمین متجاوز خواهد بود
سخنگوی دولت، هدف اصلی این خرابکاری را سیاسی دانست تا نگذارند دستیابی مردم ایران به حقوق خود در عرصه جهانی به ثمر بنشیند و گفت: جمهوری اسلامی ایران حق خود را برای اقدام علیه عاملین و آمرین و مباشرین محفوظ دانسته و قطعاً مجازات خواهند شد. کانون این پاسخ نیز در سرزمین متجاوز خواهد بود. او با بیان اینکه در عرصه سیاسی نیز با عقب راندن تحریم‌ها و تلاش مضاعف برای کسب حقوق ملت ایران، اهداف تروریست‌ها را ناکام خواهیم گذاشت، ادامه داد: ما در دام عملیات تحریکی دشمن قرار نمی‌گیریم، به مسیر درست خود در عرصه بین‌المللی ادامه داده، تحریم را خواهیم شکست و به تأمین و گسترش صلح و امنیت جهان و منطقه کمک خواهیم کرد.
دیدگاه دولت بازبودن کلاب هاوس است
ربیعی درباره اظهارنظرهای ضد و نقیض در زمینه بسته شدن «کلاب هاوس» نیز با تأکید بر اینکه کسی نباید از آگاه شدن مردم واهمه داشته باشد، اظهارکرد: برخی خودشان توانایی گفت‌و‌گو با مردم و نخبگان را ندارند و به همین دلیل از صحبت دولتمردان با مردم هراسان شده‌اند.
سخنگوی دولت با بیان اینکه رئیس جمهوری یکشنبه در دولت به وزیر ارتباطات دستور داد تا نخست جزئیات را به مردم بگوید و بعد اینکه مطابق قانون از اختلال‌کنندگان شکایت و از اهرم‌های قانونی برای حفظ فضای ایجاد شده استفاده کند، گفت: دیدگاه دولت مبنی بر باز بودن این شبکه اجتماعی است. هر کس توانایی گفت‌و‌گو با نخبگان را دارد می‌تواند از این فضا استفاده کند و اگر نگرانی‌هایی برای سوء‌استفاده از این فضا وجود دارد، قابل بررسی است و می‌توان چاره‌ای اندیشید اما راه‌ حل، بستن نیست.

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی درباره فیلترینگ کلاب هاوس گفت: ما این موضوع را بخشی از حوزه فضای مجازی می‌دانیم. فضای مجازی نیازمند مدیریت و ساماندهی است و مکررا ما و رهبر انقلاب از رها شدگی فضای مجازی انتقاد کردیم. حتما همانگونه که فضای حقیقی و زمینی و آبی و دریایی و گمرکات ساماندهی می شوند فضای مجازی هم  نیازمند مدیریت است. این مسئولیت به عهده دولت و وزارت ارتباطات است و چنانچه در انجام وظایف قصور کردند باید پاسخگو باشند. ما هم  در این مسیر موضوعات را تعقیب می‌کنیم.

کپی