اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

هنوز تصمیمی در باره برگزاری راهپیمایی روز قدس گرفته نشده است

هنوز تصمیمی در باره برگزاری راهپیمایی روز قدس گرفته نشده است

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: نحوه برگزاری راهپیمایی روز قدس پس از هماهنگی‌های لازم از طریق این شورا اعلام خواهد شد.

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تاکنون تصمیم قطعی در ارتباط با برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس اتخاذ نشده و هماهنگی هایی در حال انجام است.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در این اطلاعیه اعلام کرد: در پی انعکاس بعضی اخبار نسبت به برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس در برخی از رسانه‌ها، به اطلاع می رساند که تاکنون تصمیم قطعی در ارتباط با برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس اتخاذ نشده و هماهنگی هایی در حال انجام است که پس از نهایی شدن نسبت به چگونگی و نحوه برگزاری مراسم، به نحو شایسته‌ای اطلاع رسانی خواهد شد.

به گزارش ایرنا، با توجه به شیوع شدیدتر کرونا، از ابتدای هفته جاری (۲۱ فروردین) محدودیت‌های کرونایی شدیدتری در شهرهای قرمز اعمال شده است. ویروس کرونا عامل بیماری کووید ۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در همه جهان منتشر شد؛ سازمان بهداشت جهانی در اسفند ۹۸ (فوریه ۲۰۲۰) بروز پاندمی (همه‌گیری جهانی) این بیماری را تأیید کرد.

بر اساس آمار رسمی کشورها ویروس کرونا تاکنون حدود ۱۳۵ میلیون نفر را در دنیا به طور قطعی مبتلا کرده و حدود دو میلیون و ۹۳۰ هزار نفر نیز بر اثر بیماری کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

در ایران نیز تا که شواهدی از شیوع آن از اسفند سال ۱۳۹۸ دیده شد، تا ظهر امروز (۲۴ فروردین) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی دو میلیون و ۱۱۸ هزار و ۲۱۲ نفر به این بیماری مبتلا و ۶۵ هزار و ۵۵ نفر بر اثر آن درگذشته اند.

اکنون ۲۹۵ شهرستان قرمز و ۹۹ شهرستان نارنجی هستند و بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت «از» و «به» شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی ممنوع است. همچنین ۴۵ شهرستان در وضعیت زرد و فقط ۹ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند./ایرنا

کپی