اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

بنیاد مستضعفان پیشنهادات و انتقادات مجلس را مغتنم می‌داند

بنیاد مستضعفان پیشنهادات و انتقادات مجلس را مغتنم می‌داند

رییس بنیاد مستضعفان در جوابیه به دو نماینده مجلس که به رییس این نهاد انتقاد داشتند تاکید کرد که فرصت بهره‌مندی از نظرات، انتقادات و پیشنهادات نمایندگان مجلس نسبت به مسائل و مشکلات مناطق محروم کشور را مغتنم می‌داند.

«علی کریمی فیروزجائی» در جلسه علنی روز سه‌شنبه جوابیه بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی که درباره تذکر دو تن از نمایندگان به «پرویز فتاح»‌ رییس این بنیاد بود،  قرائت کرد که در این بیانیه آمده است: با عنایت به تذکر شفاهی دو تن از نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰، صرف نظر از تعابیر ناروا و غیراخلاقی که نسبت به شخص اینجانب، از تریبون مقدس مجلس شورای اسلامی بیان شد، صرفا از باب ضرورت تنویر افکار عمومی و نمایندگان محترم در مقام استیفای حقوق قانونی و دفاع از جایگاه و شأن نهادی دستگاه های متبوع، مطالب زیر را معروض داشته و استدعا دارم دستور فرمایید بر اساس ضوابط قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی قرائت شود.

در ادامه این جوابیه آمده است: رویه اینجانب در تعامل با قوای سه گانه در سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی و غیردولتی همواره بر مبنای سیاست تعامل حداکثری استواری بوده به نحوی که از شروع فعالیت مجلس یازدهم ضمن دیدار با رییس محترم مجلس شورای اسلامی و اعضای محترم هیأت رئیسه، دیدارهای جداگانه ای با بیش از ۱۵۰ نفر از نمایندگان صورت گرفته و مسائل و مشکلات حوزه‌های انتخابیه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته و در حدود امکانات و مقدورات این نهاد نیز رسیدگی و مساعدت لازم به عمل آمده است.

بنیاد مستضعفان در این جوابیه تاکید کرد:  طی ۴ جلسه حضور در کمیسیون های تخصص اقتصادی، اجتماعی، عمران و صنایع ضمن ارائه گزارش عملکرد در حوزه های مختلف فعالیت های این نهاد، راهکارها و پیشنهادات قانونی به منظور تسریع و تسهیل در اجرای مأموریت اصلی این نهاد مبنی بر محرومیت زدایی و ارائه خدمات اجتماعی و اقتصادی در مناطق محروم و کمتربرخوردار سراسر کشور، با اولویت مناطق هدف را ارائه و الزامات قانونگذاری به منظور لحاظ در برنامه راهبردی ۴ ساله مجلس شورای اسلامی ارائه شده است.

بنیاد مستضعفان در این جوابیه افزود:  این نهاد کماکان فرصت بهره مندی از نظرات، انتقادات و پیشنهادات و بینش و درک جامع نمایندگان محترم نسبت به مسائل و مشکلات مناطق محروم کشور را مغتنم دانسته و اطمینان خاطر می دهد در سال جاری نیز در راستای تحقق عملی شعار سال به منظور پشتیبانی از حوزه تولید و رفع موانع با همدلی و تعامل سازنده روابط فی مابین بیش از پیش تقویت خواهد شد.

به گزارش ایرنا، «اردشیر مطهری» نماینده مردم گرمسار و آرادان  یکی از نمایندگانی است که در جلسه روز یکشنبه ۲۲ فروردین ماه خطاب به «پرویز فتاح» رییس بنیاد مستضعفان گفته بود که بیش از ۷۰ نماینده از ۷۰ شهرستان‌ مختلف که نماینده میلیون‌ها نفر بوده، در صف ملاقات با شما هستند. شما شجاعت نداشتید که سر حرف خود در خصوص شفاف سازی اماکن بنیاد بایستید. این چه دکان و دستگاهی است که برای خودتان درست کرده‌اید، بنده شخصاً ۶ بار درخواست ملاقات با شما را داشته‌ام، این دکان و دستگاه در جمهوری اسلامی جایی ندارد، برخی می‌گویند شما حزب‌اللهی هستید اما بنده حزب بودن در این رفتار نمی‌بینم./ ایرنا

کپی