اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

تونس و آمریکا یادداشت همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم امضا کردند

تونس و آمریکا یادداشت همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم امضا کردند

تونس و آمریکا یادداشت تفاهمی را پیرامون استراتژی کمک امنیتی مشترک جهت توسعه همکاری دوجانبه در زمینه مبارزه با تروریسم امضا کردند.

 به نقل از القدس العربی، وزارت کشور تونس در بیانیه‌ای اعلام کرد که امضای این یادداشت توسط هشام المشیشی، نخست وزیر و مکلف به اداره امور وزارت کشور تونس و دونالد بلوم، سفیر آمریکا در تونس انجام شد.

در این بیانیه آمده است که امضای این یادداشت تفاهم در راستای حمایت از تلاش‌های تونس برای مبارزه با تروریسم و ادامه توسعه توانمندی‌های این کشور برای اجرای قانون و بالا بردن آمادگی آن در تامین امنیت مرزها و گسترش تلاش‌های مبارزه با تندروی و خشونت صورت گرفته است.

طبق این بیانیه، این یادداشت تفاهم همچنین مربوط به توسعه و تحکیم روابط همکاری در زمینه‌های فعالیت وزارت‌خانه‌های کشور دو طرف است.

بعد از امضای یادداشت تفاهم نیز المشیشی گفت که این تفاهم نامه می‌تواند سطح همکاری امنیتی میان دو کشور را که شامل مبارزه با تروریسم و آموزش و حفاظت از مرزها می‌شود، افزایش دهد.

نخست وزیر تونس تصریح کرد بر این باور است که پیروزی بر تروریسم جز با همکاری در سطح عملیاتی و افزایش سطح نهاد امنیتی و تبادل تجارب و اطلاعات صورت نمی‌گیرد.

در همین حال، سفیر آمریکا گفت که این یادداشت تفاهم درمورد گسترش همکاری دو کشور در زمینه‌های مبارزه با تروریسم و امنیت مرزها و دیگر مسائل و همچنین تقویت روابط دوجانبه است.

از سال ۲۰۱۱ آمریکا از ارتش تونس با بیش از یک میلیارد دلار حمایت کرده و تلاش‌های متقابل را در سطح امنیت مرزهای تونس و اطلاعات نظامی و عملیات هوایی و زمینی تقویت کرده است./ ایسنا

کپی