اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

سایت اختصاصی «خانه کاریکاتور ایران» رونمایی می‌شود

سایت اختصاصی «خانه کاریکاتور ایران» رونمایی می‌شود

سایت جدید و اختصاصی «خانه کاریکاتور ایران» با هدف توسعه و تقویت بنیان‌های کارتون و کاریکاتور در بخش‌های مختلف 29 فروردین‌ماه افتتاح می‌شود.

«خانه کاریکاتور ایران» به عنوان یکی از مراکز تخصصی کاریکاتور، از ابتدای تاسیس تاکنون تلاش نموده تا زمینه‌ای برای معرفی تجربیات حرفه‌ای و تخصصی هنرمندان این عرصه و گسترش فعالیت‌های نمایشگاهی، پژوهشی و آموزشی مرتبط با آن فراهم نماید. 

در همین راستا سایت جدید و اختصاصی این مرکز با هدف توسعه و تقویت بنیان‌های کارتون و کاریکاتور در بخش‌های مختلفی همچون: اخبار، فراخوان ها، جشنواره‌ها و مسابقات ملی و بین المللی، معرفی آثار هنرمندان، اثر روز، نمایشگاه مجازی و… طراحی شده و در تاریخ ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ رونمایی و قابل بهره برداری خواهد شد. 

 شهرام بابایی (رییس خانه کاریکاتور ایران) دراینباره افزود: امروزه رسانه‌های هنری تحت وب، نقش تعیین کننده‌ای در ایجاد جریان‌های هنری پویا و معرفی هنرمندان خلاق در عرصه‌های ملی و بین المللی داشته و در گسترش گرایش‌های متنوع هنرهای تجسمی بسیار تاثیرگذار بوده‌اند. 

در این میان، معرفی رویداد‌های مرتبط با کارتون و کاریکاتور که توامان بار هنری و مفهومی مضاعفی در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی و… داشته، از اهمیت بالایی برخوردار است. 

لذا با توجه به تحولات و رشد پر سرعت رویدادهای این حوزه و ضرورت آگاهی یابی، اطلاع‌رسانی و همگام‌سازی هنرمندان ایرانی برای تعامل با یکدیگر و سایر نقاط جهان، کمبود رسانه‌های تخصصی که همچون مرجعی در اختیار هنرمندان باشد، احساس می‌شود. از این رو خانه کاریکاتور ایران به عنوان یکی از مراکز تخصصی کارتون و کاریکاتور، همواره تلاش نموده تا زمینه‌ای برای معرفی تجربیات حرفه‌ای و تخصصی هنرمندان این عرصه و گسترش فعالیت‌های نمایشگاهی، پژوهشی و آموزشی مرتبط با آن فراهم نماید و در همین راستا سایت اختصاصی این مرکز با هدف توسعه و تقویت بنیان‌های کارتون و کاریکاتور طراحی شده و پنجره تازه‌ای را به روی هنرمندان این عرصه گشوده است. 

امید که این اقدام بتواند گامی موثر در معرفی هرچه شایسته‌تر کارتون و کاریکاتور در فضای مجازی بردارد. 

«خانه کاریکاتور ایران» در تهران| خیابان دکتر شریعتی| تقاطع اتوبان شهید همت | خیابان داود گل نبی غربی | بعد از میدان احمدی روشن (کتابی) | پلاک ۴۴ | واقع شده است ./ایلنا

کپی