اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
تست پرسپولیسی‌ها منفی شد

امیری تأثیرگذارترین بازیکن سرخ‌ها

امیری تأثیرگذارترین بازیکن سرخ‌ها
گروه ورزشی

میزبانی ضعیف هند در گروه E لیگ قهرمانان آسیا دردسرهای زیادی برای پرسپولیس به‌وجود آورده است.

سرخپوشان پس از یک سفر پرماجرا بعد از اینکه به گوا رسیدند بلافاصله منتظر شدند تا از آنها تست کرونا گرفته شود اما در اقدامی عجیب فقط یک نفر برای انجام تست از کاروان پرسپولیس در محل مورد نظر حاضر شده بود و به‌دلیل همان تک نفره بودن گرفتن تست از قرمزپوشان ایرانی طولانی شد و همان باعث خستگی اعضای تیم شد.

در نهایت کاروان پرسپولیس راهی اتاق‌های خود در هتل شدند و در انتظار پاسخ تست‌ها. درحالی که قرار بود تا ساعت دو بعد از ظهر روز یکشنبه جواب آزمایش‌ها بیاید اما تأخیر در پاسخ به سرخ‌ها تا پایان روز باقی ماند و هر بار مسئولان برگزارکننده بازی‌ها در هند اعلام کردند که هنوز جواب‌ها آماده نیست.

از سوی دیگر مشخص شد در گوا که یک شهر توریستی است فقط یک بیمارستان وجود دارد و آزمایشگاه و یا درمانگاه دیگری برای انجام تست کرونا وجود ندارد. در واقع علاوه بر تیم‌های حاضر در گوا برای برگزاری لیگ قهرمانان آسیا، شهروندان گوا برای کرونا باید به همان بیمارستان مراجعه کنند و به‌نظر می‌رسد با توجه به این وضعیت، دیر اعلام شدن جواب تست تیم‌ها به این موضوع ربط دارد.

به جز پرسپولیس کاروان الوحده و الریان نیز همین شرایط را دارند و آنها هم تا زمانی که پاسخ تست‌هایشان نیاید نمی‌توانند بیرون از هتل بروند. در این شرایط از یکشنبه شب شایعاتی مبنی بر مثبت شدن آزمایش کرونای چند نفر از اعضای تیم فوتبال پرسپولیس مطرح شد اما جواب تست سرخپوشان ایران بدون گزارش مثبت پس از 36 ساعت تأخیر اعلام شد.

بر همین اساس ابراهیم شکوری، سخنگوی باشگاه پرسپولیس گفت: «متأسفانه همان‌طور که پیش‌بینی می‌کردیم، با شرایط پیچیده‌ای مواجه هستیم. قبل از شروع سفر به هند هم در مکاتبات رسمی بابت نگرانی از میزبانی هند به کنفدراسیون فوتبال آسیا هشدار دادیم. جدا از پیگیری از داخل هتل محل اقامت، تماس‌های تلفنی پیاپی با مسئولان برگزاری مسابقات و فدراسیون فوتبال هند و ایران داشتیم و از شب گذشته نامه‌نگاری رسمی را ادامه دادیم و اعتراض شدیدمان به این وضعیت را اعلام کردیم. برای ادامه کارمان در هند، درخواست بهبود شرایط حرفه‌ای‌تری را داشتیم و امیدواریم هر چه زودتر این وضعیت تغییر کند.»

همچنین سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در ادامه گزارش‌ها برای معرفی ستاره‌های گروه‌های لیگ قهرمانان به گروه پنجم رسید و وحید امیری را به‌عنوان مهره تأثیرگذار پرسپولیس معرفی کرد. سایت AFC درباره این بازیکن نوشت: «وحید امیری وینگر پرسپولیس بعد از دست دادن فینال 2020 مقابل اولسان هیوندای کره جنوبی، دوباره به این رقابت‌ها برگشت. این بازیکن اکنون 33 ساله است و با توجه به تکنیکش در تیم گل محمدی، بازیکنی کلیدی به شمار می‌آید و از هر دو جهت دفاعی و هجومی برای پرسپولیس اهمیت دارد.» در پایان این گزارش، یک نظرسنجی گذاشته شده و از کاربران درخواست شده تا تیمی را که شانس اول صعود به مرحله بعد است انتخاب کنند.

بیشتر بخوانید:

عذرخواهی رسمی پرسپولیس از هند

کپی