اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

تقدیر «نوبخت» از دست اندرکاران تدوین سند ملی آمایش سرزمین

تقدیر «نوبخت» از دست اندرکاران تدوین سند ملی آمایش سرزمین

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور امروز دوشنبه ۲۳ فرودین ماه با حضور در مرکز پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری از فعالیت های انجام شده در این مرکز به خصوص مطالعات تدوین سند ملی آمایش سرزمین تقدیر و قدردانی کرد.

 «محمدباقر نوبخت» در این جلسه، که با حضور مدیران، پژوهشگران و کارشناسان مرکز پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری برگزار شد بر نقش مهم این مرکز به عنوان بازوی فکری سازمان برنامه و بودجه تأکید کرد.

وی تدوین سند ملی آمایش سرزمین را به عنوان یکی از مطالباتی که مدتها از سوی نهادها و عموم جامعه وجود داشته، معرفی کرد و انجام آن  را به عنوان یکی از اتفاقات مهم و افتخارات مرکز برشمرد.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: با تصویب این سند، سایر اقدامات به منظور اجرایی شدن مفاد آن باید به سرعت در دستور سازمان قرار گرفته تا اثرات توسعه‌ای خود را بر کشور بگذارد. 

رئیس هیات امناء مرکز پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری در پایان ضمن تشکر مجدد از مجموعه همکاران مرکز اظهار داشت:امیدوارم همانند نقش موثری که در تهیه سند ملی آمایش داشتید، بتوانید در پیشبرد مجموعه مطالعات تدوین الگوی مطلوب توسعه ایرانی اسلامی نیز تلاش نمایید و آن سند نیز با مشارکت حداکثری صاحب نظران و کارشناسان کشور تدوین و عرضه شود.

مطالعات تدوین سند ملی آمایش سرزمین که توسط مرکز توسعه و آینده نگری طی حدود سه سال انجام شد و در اسفندماه سال ۱۳۹۹ به تصویب شورای عالی آمایش سرزمین رسید.

/ایرنا

کپی