اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

حملات سایبری، تهدید اصلی برای اقتصاد آمریکا

حملات سایبری، تهدید اصلی برای اقتصاد آمریکا

بلومبرگ نوشت: بزرگترین نگرانی رئیس بانک‌ مرکزی ایالات‌ متحده نه در خصوص بحران مالی برای این کشور، بلکه حملات سایبری است که آن را بزرگترین خطر برای اقتصاد آمریکا می‌داند.

به نقل از این خبرگزاری آمریکایی، «جروم پاول» رئیس فدرال رزرو (بانک مرکزی ایالات متحده) روز گذشته (یکشنبه) در اظهاراتی گفت که بیش از بحران مالی دیگر همانند آنچه در سال ۲۰۰۸ رخ داد، نگران خطر حمله سایبری گسترده است.

رئیس بانک مرکزی آمریکا طی مصاحبه ای که روز یکشنبه با شبکه خبری "سی بی اس" داشت،  گفت: «خطرات مالی بحرانی مانند آنچه در سال ۲۰۰۸ شاهدش بودیم بسیار کم است». وی در عین حال افزود: «جهان تغییر می کند و متحول می شود. مخاطرات هم دستخوش تغییر می شوند و من می گویم خطری که اکنون بیش از پیش نگرانش هستیم، خطر حمله سایبری به مشاغل خصوصی، به ویژه در امور مالی است».

پاول تاکید کرد که فدرال رزرو در حال بررسی انواع سناریوها در خصوص حملات خرابکارانه سایبری است که می تواند به عنوان مثال سیستم پرداخت را از کار بیندازد و یا برخی موسسات مالی بزرگ بتوانند به ردیابی پرداخت های ما دسترسی پیدا کنند. 

وی با اشاره به اینکه حملات سایبری به سازمانهای بزرگ هر روز اتفاق می افتد، گفت: ما برای مقابله با این موارد زمان و انرژی و هزینه زیادی صرف می کنیم.

دسامبر سال گذشته (آذر ۹۹) در آستانه خروج دونالد ترامپ از کاخ سفید و در حالیکه وی درگیر نبردی واهی برای تغییر نتایج انتخابات به نفع خود بود، گسترده ترین حملات سایبری علیه نهادهای فدرال آمریکا صورت گرفت؛ حمله ای که در آن روسیه متهم به انجام آن شد./ ایرنا

کپی