اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

خستگی همچنان شایع‌ترین نشانه کرونا

خستگی همچنان شایع‌ترین نشانه کرونا

داده‌های رسمی نشان می‌دهد نیمی از مبتلایان به کرونا هیچ علامتی ندارند اما هنوز خستگی شایع‌ترین نشانه ابتلا به این بیماری است.

طبق نظرسنجی و بررسی ۱۰ هزار نفر در ماه‌های دسامبر و مارس در سراسر انگلیس مشخص شد سرایت بدون علامت کرونا بیش از آنچه در گذشته تصور می‌شد، رایج است.

داده های اداره ملی آمار انگلیس نشان داد که ۵۳ درصد از مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور علایم هشداردهنده‌ای از جمله تب و سرفه ندارند. در نظرسنجی که ۱۰ هزار نفر در ماه‌های دسامبر و مارس در سراسر انگلیس مورد بررسی قرار گرفت نشان داد سرایت بدون علامت کرونا بیش از آنچه در گذشته تصور می‌شد، رایج است.

کارشناسان پیش از این معتقد بودند افراد بدون علامت یک سوم کل موارد جدید ابتلا به عفونت کرونا را تشکیل می‌دهند. داده‌های اداره ملی آمار انگلیس بیانگر آن است که در میان افراد دارای علامت ابتلا به کرونا، خستگی شایع‌ترین علامت و به دنبال آن سردرد و سرفه بود. این در حالی است که سرویس همگانی سلامت انگلیس تنها تب، سرفه‌های جدید و مدام و از دست دادن حس چشایی و بویایی را به‌عنوان علایم برجسته کرونا اعلام کرده است.

با این حال کمتر از یک پنجم (۱۸ درصد) از مردم از دست دادن حس چشایی و بویایی را تنها علامت خود اعلام کردند. روسای بهداشت به دلیل وارد نکردن دامنه وسیعی از عوارض جانبی مرتبط با این بیماری در فهرست یاد شده، بارها مورد انتقاد قرار گرفته‌اند.

سارا کرافتس یک آمارشناس اداره ملی آمار انگلیس گفت: تجزیه و تحلیل ما طیف وسیعی از علایمی را برجسته می کند که مردم می توانند با کووید تجربه کنند. علایم خستگی، سردرد و سرفه هنوز هم بیشترین آلودگی به ویروس را نشان می دهد، در حالی که فقط از هر پنج نفر یک نفر تنها از دست دادن حس چشایی یا بویایی را تجربه می کند.

این محقق ادامه داد: تقریباً نیمی از افراد مورد آزمایش حتی درحالی که بار ویروس در بدن آنها زیاد بود، هیچ علامتی را گزارش ندادند. این موضوع تأکید می کند که افراد ممکن است ندانسته ویروس داشته و آن را بالقوه به دیگران منتقل کنند.

بسیار مهم است که ما همچنان به اندازه‌گیری سطح عفونت در جمعیت و جمع‌آوری اطلاعات در مورد علایم ادامه دهیم تا بتوانیم تغییراتی را که ممکن است غیرقابل شناسایی باشد، شناسایی کنیم./ ایرنا

در پیک کرونا قید جراحی زیبایی را بزنید

خوب بخوابید تا واکسن کرونا بهتر عمل کند

مردانی: کرونای انگلیسی ظرف ۳ روز ریه را درگیر می‌کند

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 
 
کپی