اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

اعتراف به 45 فقره سرقت در گلستان

اعتراف به 45 فقره سرقت در گلستان

جانشین انتظامی استان گلستان از دستگیری سارق حرفه ای و اعتراف وی به 45 فقره سرقت از اماکن دولتی خبر داد.

سرهنگ "فرزاد تاجره" ، در تشریح این خبر اظهار داشت: به دنبال وقوع چندین فقره سرقت از اماکن دولتی در سطح استان، رسیدگی به موضوع به طور ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: تحقیقات میدانی و تخصصی پلیس در این راستا آغاز و مشخص شد، سارق به بهانه جمع آوری نذورات به مکان های مورد نظر که اغلب اماکن دولتی و مساجد بوده رفته و پس از آشنایی نسبی با محل، در فرصتی مناسب اقدام به سرقت اموالی از جمله لپ تاپ، دوربین و تلویزیون کرده است.

جانشین انتظامی استان تصریح کرد: با پیگیری های پلیس و سرنخ های به دست آمده از متهم، مشخص شد وی برای فرار از قانون، در یک مکان ثابت حضور نداشته و مخفیگاه خود را مرتب تغییر می دهد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: سرانجام با اشراف اطلاعاتی ماموران و تلاش بی وقفه، مخفیگاه اصلی متهم شناسایی و پس از هماهنگی با مراجع قضائی در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه دستگیر شد.

سرهنگ تاجره گفت: متهم در تحقیقات اولیه و پس از مواجهه با مستندات غیرقابل انکار پلیس، چاره ای جز اقرار نداشت و به 45 فقره سرقت از اماکن دولتی اعتراف کرد.

وی افزود: برابر اعلام کارشناسان ارزش اموال مسروقه بیش از 10 میلیارد ریال برآورد شده که با دستگیری 4 مالخر در این عملیات، این اموال به مال باختگان تحویل داده شد.

جانشین انتظامی استان با اشاره به معرفی متهم به مراجع قضائی، خاطر نشان کرد: پلیس گلستان شبانه روز برای دفاع از نظم و امنیت جامعه تلاش کرده و برابر قانون با مجرمان و مخلان امنیت و آرامش مردم برخورد می کند.#پلس

کپی