اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

سلطانی‌فر: نگاه جدی به ورزش همگانی خواهیم داشت

سلطانی‌فر: نگاه جدی به ورزش همگانی خواهیم داشت

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه فدراسیون ورزش‌های همگانی دستاوردهای بزرگی داشته است، گفت: در سال جدید نگاه جدی و پرمعنایی به ورزش همگانی خواهیم داشت.

نشست مشترک روسای فدراسیون‌های روستایی و عشایری، زورخانه‌ای و پهلوانی و همگانی امروز (دوشنبه) با حضور «مسعود سلطانی‌فر» وزیر ورزش و جوانان برگزار شد.

سلطانی‌فر در این نشست با بیان اینکه ورزش کشور تشنه اخلاق پهلوانی و جوانمردی است، گفت: باید در تمام کارهایی که می‌خواهیم انجام دهیم خصوصاً در بخش ورزش همگانی اولین هدف ترویج ارزش‌های اخلاقی، پهلوانی، انسانی، اسلامی و جوانمردی باشد.

وی با تاکید بر اینکه باید عدالت در ورزش کشور باشد، خاطرنشان کرد: این هم شامل توزیع عادلانه امکانات خواهد بود تا بتوانیم زمینه بروز و ظهور خلاقیت‌ها و استعدادها را فراهم کنیم که قدم‌های اولیه این اتفاق در ورزش همگانی رخ خواهد داد.

سلطانی‌فر با تاکید بر اینکه دستاوردهای خوبی در ورزش همگانی داشتیم، تصریح کرد: طرح‌ها و برنامه‌های فدراسیون ورزش‌های همگانی را باید به مجلس ببریم و با برنامه‌ریزی انجام در جهت ترویج ورزش همگانی قدم برداریم تا مردم در جریان اهمیت این موضوع قرار بگیرند.

وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: با توجه رشد نسبتاً خوبی که در بودجه امسال داشتیم، امیدوارم بتوانیم نیازهای مختلف این بخش را تامین کنیم. امسال نگاه جدی و پرمعناتری را به ورزش همگانی خواهیم داشت.

فرامرزیان: اعتبارات همگانی و فرهنگی ۵۲ درصد افزایش یافت

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش‌و جوانان گفت: بودجه ورزش در حوزه همگانی و فرهنگی طی امسال ۵۲ درصد افزایش یافت.  مجموعه منابعی که در سال ۹۹ از ردیف اصلی به سرفصل قابلیت‌های فرهنگی و همگانی تخصیص یافت و به استان‌ها ابلاغ و مبالغی که قرار بود به حساب فدراسیون‌ها واریز شود انجام شد.

«ژاله فرامرزیان» افزود: امسال هم با رشد قابل توجه بودجه در حوزه همگانی و فرهنگی روبرو هستیم.  در بخش ردیف اصلی بودجه ما یک ردیف که تحقق آن نزدیک به صد درصد است را برای حوزه همگانی درنظر گرفتیم.  تلاش ما این است که منابع متناسب با اهمیت و ضرورت بخش همگانی را پرداخت کنیم. دولت و حاکمیت مسئول سلامت مردم هستند و این موضوع در بخش ورزش همگانی متبلور می‌شود.

وی یادآور شد: از ابتدای هفته آینده سهم معاونت‌ها را در تخصیص بودجه همگانی اعلام می‌کنیم. این تخصیص‌ها براساس برنامه‌ای است که برای توسعه این حوزه ارایه خواهد شد.

همچنین رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی نیز با اشاره به برنامه‌ها و اولویت‌هایی که برای این فدراسیون در نظر گرفته شده است، گفت: یکی از اصلی‌ترین ماموریت‌های فدراسیون همگانی،  حرکت به سوی اجرای طرح‌های ملی مشترک است. در این راستا تفاهمنامه با دستگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط امضا شد که در سال جدید باید به سمت اجرای آنها برویم.

«افشین ملایی» با ارائه آماری از میزان مرگ و میر در جهان بر اثر کم تحرکی که ایران هم در این آمار سهم دارد، خاطرنشان کرد: هدف و اولویت اصلی فدراسیون ورزش‌های همگانی کاهش کم‌تحرکی ملی و حرکت به سمت تحقق شعار امسال با عنوان «بهره‌وری نیروی کار ایران با ورزش همگانی» است.

وی با تاکید بر آغاز فرایند تعاملات بین بخشی در جهت تحقق اهداف این فدراسیون گفت: برای رسیدن به اهداف ۲ محور را در دستور کار قرار دادیم که یکی «حمایت طلبی» از وزارت ورزش و «مشارکت طلبی» از سایر ارگان‌ها و سازمان‌ها برای اجرای طرح‌ها است.

ملایی تاکید کرد: با چهار عنوان اصلی‌ترین طرح‌هایی که قابلیت کار مشترک دارند را در دستور قرار داده‌ایم. آگاهی‌بخشی به افکار عمومی، دوره رهبران سبک زندگی فعال برای تربیت مدیر در حوزه همگانی، برگزاری فیلم‌های کوتاه ورزش همگانی و پویش «قهرمانان اراده» برای جوانان چاق کشور را خواهیم داشت.

وی با اشاره به تلاش برای فراهم کردن زیر ساخت‌های ورزش همگانی در دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف گفت: اگر بتوانیم اعتبارات لازم را فراهم کنیم، تلاش خواهیم کرد استانداردهای لازم برای محیط فعال ورزش در بیمارستان‌ها، زندان‌ها و مدارس را فراهم کنیم.

رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی همچنین با اشاره به راه‌اندازی پویش جدید برای سال جدید، یادآور شد: در بخش مردم فعال پویش پیاده‌روی را به عنوان یک طرح بزرگ سال ۱۴۰۰ در نظر گرفته‌ایم. لیگ یوگا، جشنواره ملی گردش و ورزش، جشنواره ملی مهد کودک‌ها، لیگ تندرستی و طرح ملی نشاط را خواهیم داشت.

وی در تشریح بیشتر طرح پیاده‌روی گفت: برای نهادینه شدن سبک زندگی فعال ۱۱ گروه مخاطب را در نظر گرفته‌ایم. در سه روز خاص از سه هفته اول ترویج ورزش را برای یک گروه خاص مد نظر خواهیم داشت. در این طرح جامعه هدف یک روز را به عنوان مشارکت انتخاب خواهد کرد و با ثبت نام در کمپین به ورزش و پیاده‌روی خواهد پرداخت و فعالیت ۵ هزار گام را به ثبت برسانند و مجموع این آمار برایشان ثبت خواهد شد که در نهایت نفرات برتر انتخاب خواهند شد. حداقل اعتباری که برای این طرح در نظر گرفته شده حداقل ۲ میلیارد تومان است که باید بتوانیم تامین کنیم.

ملایی از برگزاری لیگ «مینی فوتبال» به عنوان دومین طرح بزرگ این فدراسیون در سال جدید نام برد و خاطرنشان کرد: ثبت نام برای حضور در این لیگ رایگان است و برای ۲ رده سنی مردان (بالای ۱۸ سال) و زنان (بالای ۱۵) سال در نظر گرفته شده است. پیش‌بینی ما این است که حدود یکصد هزار تیم در مینی فوتبال محلات شرکت کنند و پس از برگزاری مسابقات در رده‌های مختلف در نهایت برترین‌ها به تیم ملی خواهند رسید.

کپی