اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

واکنش کرملین به ادعای بلینکن درخصوص اوکراین

واکنش کرملین به ادعای بلینکن درخصوص اوکراین

سخنگوی کرملین امروز (دوشنبه) در واکنش به ادعاهای اخیر وزیر خارجه آمریکا درباره "خصومت‌ورزی روسیه علیه اوکراین" گفت، هرچه بیشتر چنین چیزهایی گفته شود، ارزش آنها بیشتر کاهش می‌یابد.

 آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری ان‌بی‌سی نسبت به تبعات احتمالی علیه روسیه بابت تخاصم ادعایی آن مقابل اوکراین هشدار داده بود.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در رابطه با اظهارات بلینکن به خبرنگاران گفت: با کاهش ارزش قطعی این گونه اظهارات مواجه هستیم. چنین حرف‌هایی در رابطه با کنار گذاشتن برخی اقدامات خصمانه ادعایی، تهدید به اینکه یک طرف باید بهایی پرداخت کند، هر چه بیشتر اینها را بگویید، بیشتر از ارزش آنها کم می‌شود.

سخنگوی کرملین بار دیگر تاکید کرد که روسیه در هیچگونه فعالیت خصمانه نقشی ندارد.

مذاکره زلنسکی – پوتین

پسکوف همچنین درباره گزارش‌هایی مبنی بر درخواست ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین برای رایزنی با ولادیمیر پوتین درباره تنش‌زدایی در دونباس گفت، او در چند روز گذشته درخواستی مبنی بر گفت‌وگو با رئیس جمهوری روسیه نداشته است.

پسکوف به خبرنگاران گفت: خیر، من در چند روز گذشته چنین درخواستی ندیده‌ام.

او در پاسخ به اینکه آیا ولادیمیر پوتین حرفی برای گفتن به رئیس جمهوری اوکراین دارد، گفت: امیدواریم که خرد سیاسی در کی‌یف پیروز شود، اوضاع دچار دگرگونی شدید نشود و اقدامات تحریک‌آمیز کاهش یابد... در رابطه با کاهش تنش‌ها و جلوگیری از یک جنگ بالقوه، ولادیمیر پوتین همواره حرفی برای گفتن دارد./ ایسنا

کپی