اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

اعتراف به 60 میلیارد سرقت از مناطق مختلف کرج

اعتراف به 60 میلیارد سرقت از مناطق مختلف کرج

رئیس پلیس آگاهی استان البرز از دستگیری اعضای باند سارقان منازل که اقدام به سرقت گاو صندوق، طلا و جواهر به ارزش 60 میلیارد ریال در مناطق مختلف کرج کرده بودند، خبر داد.

سرهنگ "محمد نادربیگی" با اعلام این خبر بیان داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت گاو صندوق، طلا و جواهر از منازل مسکونی در مناطقی از "شاهین ویلا"، "حصارک" ، "دهقان ویلا" و .. با توجه به اهمیت موضوع بلافاصله کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی استان البرز وارد عمل شده و در بررسی محل سرقت ها و تحقیقات محلی صورت گرفته به سرنخ هایی از سارقان دست یافتند.

وی افزود: با تحقیقات شبانه روزی کارآگاهان یکی از متهمان پرونده شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پایگاه دوم پلیس آگاهی منتقل شد.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز تصریح کرد: متهم در تحقیقات پلیسی ابتدا منکر سرقت شد اما در مواجهه با مدارک و مستندات موجود اعتراف کرد که سرقت ها را با نقشه قبلی توسط همدستش که از سارقان سابقه دار و حرفه ای بوده و دارای سوابق متعدد در زمینه سرقت منزل و اماکن است طراحی کرده و با مشارکت فرد دیگری با استفاده از خودروی پژو پارس اقدام به 20 فقره سرقت گاو صندوق و طلا از منزل و انتقال گاو صندوق ها به مخفیگاهشان کرده اند.

سرهنگ نادربیگی عنوان داشت: در تحقیقات پلیسی محرز شد که همدستان نامبرده به یکی از روستاهای دور افتاده غرب کشور متواری شده و قصد فرار از مرز را دارند که کارآگاهان با دریافت نیابت قضائی به محل مورد نظر اعزام و با رعایت ملاحظات حفاظتی و تدابیر امنیتی متهمان را در داخل مخفیگاهشان دستگیر کردند و از آن ها یک دستگاه خودرو سمند و جک که پلاک های آن مخدوش شده بود به همراه دیلم، گاوصندوق و قیچی آهن بر کشف شد.

وی بیان داشت: متهمان پس از انتقال به پلیس آگاهی استان البرز ضمن اعتراف به جرم خود مبنی بر سرقت گاو صندوق و طلا اقرار کردند که اموال مسروقه را به 2 مالخر که دارای سابقه کیفری در زمینه خرید اموال مسروقه هستند فروخته اند که هر دو مالخر نیز شناسایی و در عملیات های جداگانه دستگیر شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز با بیان این که ارزش اموال سرقتی بر اساس نظر کارشناسان 60 میلیارد ریال برآورد شده است، افزود: هر 5 سارق و مالخر دستگیر شده که دارای سوابق متعدد کیفری هستند با قرار مناسب روانه زندان شدند و تمامی مال باختگان این پرونده شناسایی و مراحل بازگرداندن اموال آنها در دست اقدام است.#پلیس

کپی