اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

مردم مارب برای استقبال از نیروهای انصارالله آماده می‌شوند

مردم مارب برای استقبال از نیروهای انصارالله آماده می‌شوند

رسانه های یمن از شعار نویسی بر دیوارهای شهر مارب در حمایت از نیروهای انصارالله و آماده شدن مردم این شهر برای استقبال از ورود نیروهای مسلح و کمیته های مردمی این کشور، خبر دادند.

 آژانس مطبوعات یمن امروز ( دوشنبه ) نوشت: دیوارهای شهر مارب در ساعات گذشته مملو از شعارهای انقلابی و عباراتی بود که خوشحالی ساکنان شهر از ورود نیروهای انصارالله به این شهر را نشان می دهد.  

یک منبع محلی به آژانس مطبوعات یمن گفت که شعارهای انقلابی متعددی دیوارها و نواحی شهر مارب را پر کرده است که نشان می دهد ساکنان شهر برای استقبال از کاروان های نیروهای مورد حمایت صنعا خود را آماده می کنند. 

به گفته این منبع، نیروهای ویژه وابسته به نیروهای ائتلاف و نیروهای تحقیقات جنایی وابسته به شبه نظامیان « اصلاح » به بهانه پیدا کردن گروه های مخفی وابسته به انصارالله در شهر، اقدام به بازداشت‌های گسترده‌ ساکنان شهر مارب کرده اند.

همچنین این پایگاه اطلاع رسانی گزارش داد که نیروهای انصارالله روز گذشته از ۱۴ نفر از نیروهای فریب خورده « منصور هادی » که با ابراز پشیمانی از اردوگاههای نیروهای ائتلاف در مناطق مرزی ، مارب و ساحل غربی جدا شده و به صنعا پناهنده شدند، استقبال کردند.   

بر اساس گزارش آژانس مطبوعات یمن، سرگرد « عبدالله صالح شعوا » و ستوان « عبدالله الاشول » فرمانده تیپ دوم لشگر اول گارد مرزی در بین این افراد بودند.  

آنها به هنگام استقبال توسط نیروهای انصارالله و مردم از نیروهای مسلح و کمیته های مردمی یمن بخاطر استقبال خوب و همکاری برای فراهم کردن زمینه بازگشت خود به دامان وطن تشکر کردند. 

این افراد ،‌سایر فریب خوردگان که اکنون در صفوف نیروهای ائتلاف و وفادار به منصور هادی قرار دارند را به استفاده از عفو عمومی و پیوستن به صفوف ملت یمن و همکاری با نیروهای مسلح و کمیته های مردمی این کشور جهت دفاع از کشور فراخواندند. 

صنعا طی دو هفته گذشته شاهد بازگشت و استقبال ۲۴ نفر از فریب خوردگان توسط نیروهای ائتلاف و وفادار به منصور هادی در قالب ۲ گروه بوده است . 

عربستان سعودی همراه با امارات، بحرین، سودان، مصر و کویت در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی با هدف بازگرداندن « منصور هادی » رئیس جمهور مستعفی و فراری این کشور به قدرت، تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد اما پس از گذشت ۶ سال از این تجاوز وحشیانه، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند.

در طی این سال ها هزاران شهروند یمن که بیشتر آنها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند بر اثر حملات هوایی جنگنده‌های سعودی جان خود را از دست داده‌اند.   / ایرنا

 

کپی