اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
دانشمندان پنتاگون اختراع کردند؛

ریز تراشه‌ای که ویروس کرونا را تشخیص و از خون خارج می‌کند

ریز تراشه‌ای که ویروس کرونا را تشخیص و از خون خارج می‌کند
آرزوکیهان

دانشمندان پنتاگون مدعی طراحی ریزتراشه‌ای شدند که قادر است وجود ویروس کرونا را در خون تشخیص داده و این ویروس را از خون خارج کند.

به گزارش هلث، محققان واحد مخفی پنتاگون آمریکا ماههاست که به دنبال درمان هر چه سریعتر ویروس کرونا هستند.

آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی و سایر آزمایشگاههای پنتاگون اعلام کردند که ریز تراشه ای را برای شناسایی کووید -19 طراحی کرده اند تا با تشخیص به موقع در بدن فرد مانع شیوع گسترده این بیماری شوند.


 

 

 

به گفته محققان در صورت آلوده شدن بدن به کرونا این تراشه زیر پوست قرار گرفته و باعث فعال شدن حسگر می شود در همین زمان همچون فیلتر عمل کرده و می تواند ویروس کرونا را هنگام اتصال به سلول ها دیالیز کرده و از خون خارج کند.

این گروه در حال تحقیق بر روی واکسنی هستند که می تواند علیه همه ویروس های کرونا حتی ویروس های شناسایی نشده نیز به درستی عمل کرده و آنها را مهار کند.

این تیم می گوید سالهاست که پس از شیوع بیماری آنفولانزای اسپانیایی که موجب مرگ بیش از 50 میلیون نفر در جهان شد روی بیماری های همه گیر کار می کند.

آنها با ارزیابی بیماریها و استفاده از راه حل های هوشمندانه که به نظر تخیلی می آید روش های درمانی را ارائه می دهند.
گرچه این کشف می تواند مطمئنا نگرانی هایی را در مورد پیوند ریز تراشه یک سازمان دولتی برای شهروندان بوجود آورد با این حال پنتاگون اعلام کرد با این کشف به دنبال پیگیری هر حرکت شهروندان نیست و تنها خواهان درمان هر چه سریعتر بیماری کرونا است.

سرهنگ بازنشسته مت هپبورن، پزشک بیماری عفونی ارتش در این باره گفت: تیم تحقیقاتی " 60 دقیقه " ژل بافتی سبز رنگ را در آزمایشگاه طراحی کرده که حاوی ریزتراشه موضوع بحث است.

با قرار دادن ریز تراشه خبر واکنش های شیمایی در بدن به صورت سیگنال به فرد مخابره می شود که نشان از علائم بیماری دارد در این صورت فرد باید سریعا به پزشک مراجعه کرده و تست کرونا بدهد و تحت مراقبت قرار بگیرد و فاصله اجتماعی اش را حفظ کند این روش برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا با آغاز بیماری در ناو آمریکایی "روزولت " الهام گرفته شد.
این ریز تراشه یک موتور چکاب کوچک است.

ملوانان نیروی دریایی سیگنال را دریافت می کنند و سپس با آزمایش خون نحوه مقابله با بیماری را اجرا می کنند. این اطلاعات می تواند ظرف مدت زمان 3 تا 5 دقیقه به فرد برسد و وموقعیت بدنش را توصیف کند.

وی افزود: سربازان در مورد اختراع جدید بدبین هستند.بنا بر خبری  در نیویورک تایمز یک سوم سربازان از دریافت واکسن خودداری کرده اند زیرا به نظرشان واکسن دارای ریزتراشه ای است که بر گیرندگان واکسن نظارت خواهد داشت و سیستم ایمنی را از کار خواهد انداخت و نوعی کنترل دولتی است.

با این وجود پنتاگون اعلام کرد که درمان چهار روز آزمایشی ریز تراشه را روی بیمار16 که هویتش فاش نشده و همسر یک نظامی است انجام داده وریز تراشه ویروس را شناسایی و از خون خارج کرده است  به گفته آنها بیمار پس از چند روز نیز بهبود یافت.

در پرورژه دیگر آژانس های پنتاگون در روشی دیگر نمونه بافتی سربازان و ملوانان آلوده مورد مطالعه قرار می گیرد و آن را با بافت های افرادی که در گذشته آنفولانزای اسپانیایی داشته اند مقایسه می شود تا محققان بتوانند با استفاده از فن آوری های جدید با ویروس کرونا مبارزه کرده و راه های درمانی و روش های مقابله با شیوع را هر چه سریعتر دریابند./ ایران آنلاین

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 
 
 
کپی