اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

نیمی از کرونایی‌ها علامتی ندارند

نیمی از کرونایی‌ها علامتی ندارند
آرزوکیهان

آخرین آمارهای منتشر شده از کشور بریتانیا نشان داد نیمی از افراد کرونا مثبت هیچ علامتی به غیر از کمی خستگی ندارند.

به گزارش هلث، به گفته سازمان بهداشت بریتانیا علائم ابتلا به کرونا شامل از دست دادن حس بویایی و چشایی در کنار خستگی ، تب، سردرد و سرفه در بیماران دیده می شود با این وجود بنا بر اداره آمار بیش از 53 درصد افرادی دارای تست مثبت کرونا هیچ علامتی در بدنشان دیده نشده است.

این آمار بر اساس نظر سنجی های انجام شده در ماه های دسامبر و مارس که از سراسر بریتانیا جمع آوری شده بدست آمده است از این رو این روند نشان میدهد که انتقال بدون علامت بیش از آنچه که تصور می شد در میان مردم رایج است.

دانشمندان تاکنون اعلام کرده بودند که افراد بدون علامت یک سوم عفونت را به دیگران اننتقال می دهند اما اکنون روشن شده است که این آمار بسیار بالاتر بوده است و ناقلان بدون علامت با درصد بالایی در حال انتقال بیماری هستند.

اما آنچه که مورد توجه است حتی ناقلان بدون علامت نیز کمی احساس خستگی در بدنشان دارند. با وجودیکه پزشکان بارها هشدار داده اند که ویروس کرونا می تواند دامنه وسیعی از عوارض جانبی را به همراه داشته باشد اما هستند افراد زیادی که این ویروس را در بدن داشته و به عنوان ناقل در جامعه در حال حرکت هستند اما تنها کمی احساس خستگی می‌کنند.

"سارا کرافتس " از تیم تحقیقاتی در این باره گفت: افراد زیادی می توانند نادانسته ویروس را به طور بالقوه به دیگران منتقل کنند.بسیار مهم است که ما سطح عفونت در جامعه را بدانیم و اطلاعاتی در این راستا برای مقابله با بیماری بدست آوریم  در این روند می توانیم تغییرانی را که ممکن است غیر قابل شناسایی باشد را هر چه سریعتر بشناسیم.

وی افزود: افرادی که با طیف بالایی از ویروس دربدنشان مواجه هستند مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند ، در این مطالعه کم ترین علائم شکم درد، اسهال و حالت تهوع بود اما باید بدانیم که متداول ترین علائم از مارس 2021 میلادی شامل سرفه ، سردرد، دردهای عضلانی ، ضعف و خستگی ، تب ، گلو درد، از دست دادن حس بویای و چشایی بوده اند که در این مسیر با گذشت زمان از دست دادن حس بویایی وچشایی روندی افزایش یافته داشته است.

این آمارها از بیمارستان ها ، خانه های مراقبت و مراکز نهادینه بهداتشی دولت  تهیه شده و جمع آوری شده است.

پروفسور "کوین مک کانوی" ، استاد مقدماتی آمار کاربردی در دانشگاه در این ارتباط گفت: این مطالعه نشان داد که کمتر از نیمی از افراد در اوج آلودگی علائمی از خود نشان نداده اند با وجودی که نتیجه تست کرونایشان مثبت بوده است بنا براین ناقلان بدون علامت به راحتی ویروس را با سرعت بالایی در جامعه به دیگران منتقل می کنند./ ایران آنلاین

ناقلان بدون علامت کرونا را بشناسید

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

 

 

کپی