اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
نایب قهرمانی یوزپلنگ در روزی که خلع سلاح شد

کفش های 10 میلیون تومانی حسن تفتیان به سرقت رفت!

کفش های 10 میلیون تومانی حسن تفتیان به سرقت رفت!

حسن تفتیان در روزی که کفش هایش به سرقت رفت، در استان زادگاه خود مقابل رقیب عراقی شکست تلخی را تجربه کرد.

سریعترین مرد ایران که رویای رسیدن به رکورد زیر 10 ثانیه را هم در سر می پروراند، یکی از شرکت کنندگان در رقابت دوی صد متر مسابقات بین‌المللی دوومیدانی جام امام رضا (ع)، گرامیداشت استاد علی باغبان‌باشی بود؛ مسابقاتی که به میزبانی ورزشگاه شیک و مدرن امام رضا مشهد در حال برگزاری است.

بدون شک این انتظار وجود داشت، تفتیان به عنوان یکی از المپین های ایرانی و سریعترین مرد تاریخ ورزش ایران، بتواند در این مسابقه بین المللی که در ایران و اتفاقا در استان محل تولدش برگزار می شد، عنوان قهرمانی را کسب کند. 

اما برخلاف انتظار حسن تفتیان به عنوان نفر دوم از خط پایان مسابقه دوی صد متر عبور کرد تا روز تلخی را در مشهد سپری کند. در رقابت دوی 100 متر مقام اول به حسین علی الخفاجی از عراق با رکورد 45/10 رسید و مقام دوم را حسن تفتیان از خراسان رضوی با رکورد 10.47 به نام خود ثبت کرد و مقام سوم را هم محمدحسین ابارقی از کرمان با رکورد 10.59 کسب کرد.

مجبور شدم از یک دونده 800 متر کفش قرض بگیرم

تفتیان اما بعد از این نتیجه نسبتا دور از انتظار در فاصله کمتر از 4 ماه تا المپیک توکیو، از یک اتفاق عجیب و بدشانسی خود قبل از مسابقه پرده برداشت: «قبل از مسابقه و وقتی می خواستم گرم کنم، متوجه شدم که کفش هایم در کیفم نیست. همه جا را که چک کردیم، متوجه شدیم در دستگاه ایکس ری ورودی ورزشگاه کفش ها بیرون افتاده و وقتی به مسئول آن بخش مراجعه کردیم، گفت که فرد دیگری اعلام کرده کفش ها متعلق به اوست و آن را تحویل گرفته! به همین خاطر کاملا بهم ریختم و مجبور شدم از یک دونده 800 متر کفش قرض بگیرم که به پایم هم بزرگ بود! دوست داشتم هر طور شده در مشهد قهرمان شوم و به همین خاطر اگر لازم بود، حتی پابرهنه هم می دویدم، اما استرس بدی قبل از مسابقه به من وارد شد.»

سریعترین مرد ایران که لقب یوزپلنگ ایرانی را هم یدک می کشد، درباره تاثیر این بدشانسی روی عملکرد خود می گوید: «صد درصد کار ما دونده‌ها وابسته به کفش‌هایمان است و بزرگ بودن این کفش باعث شد هم در استارت و هم در خط پایان تعادلم را از دست بدهم. رشته ما هم وابسته به صدم ثانیه هاست. شاید هر کسی جای من بود، با این شرایط نمی توانست بدود، اما بازهم من رکورد بدی نزدم و دوم شدم.»

تفتیان در پاسخ به این سوال که ارزش مادی این کفش ها چقدر بوده، می افزاید: «فکر می کنم حدود 10 میلیون قیمت این کفش ها باشد، اما مشکل اصلا بحث مادی آن نبود. اولا از این کفش ها در ایران نیست و ثانیا اگر آقا دزده اجازه می داد من در این مسابقه با کفش هایم بدوم، خودم بعد از مسابقه آن را برمی گرداندم چون چند بار در ورزشگاه اعلام کردیم که هر کسی کفش ها را گرفته، بیاورد، اما خبری نشد.»/ ورزش سه

 

 

کپی