اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

گروه‌های امداد برای نجات معدنچیان گرفتار چینی تلاش می‌کنند

گروه‌های امداد برای نجات معدنچیان گرفتار چینی تلاش می‌کنند

به گزارش رسانه‌های محلی، گروه‌های نجات در تلاش برای کمک به ۲۱ معدنچی هستند که در یک معدن ذغال سنگ در سین‌کیانگ (غرب چین) به دام افتاده‌اند.

هنوز مشخص نیست دلیل آب‌گرفتگی معدن فنگویان چیست اما گفته می‌شود که این اتفاق هنگام عملیات بهینه‌سازی کارگران در روز شنبه رخ داده است.

در نتیجه این حادثه ۲۹ کارگر گرفتار شدند اما گروه‌های امداد موفق شدند، هشت نفر را نجات دهند.


به گفته تلویزیون مرکزی چین، گروه‌ها امداد تمام نقاطی که معدنچیان در آن‌ها گرفتار شده‌اند را شناسایی کرده‌اند.

این تلویزیون می‌گوید دوازده معدنچی در لایه اول معدن هستند، هشت نفر در لایه دوم گرفتار شده‌اند و یک نفر هم در راه خروجی گیر افتاده است.

گفته می‌شود که سیلاب با قطع کردن برق مناطق زیر زمین معدن و اختلال در خطوط ارتباطی، عملیات نجات را با مشکل مواجه کرده است.

تلویزیون چین می‌گوید گروه‌های امداد آب داخل معدن را به بیرون پمپ می‌کنند و هم‌زمان نیز به داخل معدن، هوا تزریق می‌کنند.

این رسانه می‌گوید گرچه لوله‌‌های بیشتری هم در معدن کار گذاشته شده اما انتظار می‌رود که عملیات نجات پیچیده و طاقت‌فرسا باشد.

با توجه به استانداردهای پایین امنیتی، وقوع سانحه در معدن، اتفاقی غیرعادی در چین نیست. دسامبر پارسال ۲۳ معدنچی چینی به دلیل نشت مونو اکسید کربن جان خود را از دست دادند.

در ژانویه هم ۱۰ معدنچی در یک معدن طلا در استان شندونگ کشته شدند. یازده معدنچی نجات‌یافته پس از انفجار، دو هفته در زیر زمین گیر افتادند. در بیشتر این دوره، آن‌ها بدون غذا بودند و نیروهای نجات فقط توانسته بودن به آن‌ها آب برسانند./بی بی سی 

کپی