اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

هشدار نسبت به کلاهبرداری‌ شرکت‌های صوری تایلندی از تجار ایرانی

هشدار نسبت به کلاهبرداری‌ شرکت‌های صوری تایلندی از تجار ایرانی

در پی افزایش کلاهبرداری‌ها از تجار و شرکت‌های ایرانی از سوی شرکت‌های صوری تایلندی، برخی نهادهای مسوول از جمله وزارت خارجه به فعالان اقتصادی توصیه کردند ضمن اهتمام ویژه به تنظیم قراردادهای تجاری، نسبت به اعتبارسنجی شرکت‌های تایلندی از طریق بخش اقتصادی سفارت ایران در بانکوک اقدام کنند.

برخی گزارش‌ها از تایلند حاکی از افزایش کلاهبرداری‌ها از تجار و بازرگانان ایرانی از سوی شرکت‌های صوری تایلندی است که وجود خارجی ندارند و شرکت‌های ایرانی را دچار ضرر و زیان کرده‌اند.

بر اساس این گزارش‌ها، در اکثر موارد از این دست، مبالغ کمتر از ۱۰ هزار دلار از طرف ایرانی درخواست شده چرا که احتمال پیگیری شکایت و پرداخت هزینه‌های وکیل را از سوی شرکت متضرر ایرانی کاهش می‌دهد.

برخی گزارش‌ها همچنین از جلوگیری از کلاهبرداری ۶۰۰ هزار دلاری از یک شرکت ایرانی طرف معامله با یک شرکت تایلندی صوری برای خرید دستکش پلاستیکی طی اسفندماه گذشته، خبر می‌دهد.

به همین منظور، نهادهای مسوول در توصیه‌ای به فعالان اقتصادی و تجار ایران طرف همکاری با بازار تایلند، تاکید کردند پیش از امضای هرگونه قرارداد تجاری، نسبت به اعتبارسنجی شرکت‌های تایلندی از طریق بخش اقتصادی سفارت ایران در بانکوک اقدام کرده و با آگاهی کامل از هویت طرف‌های تجاری خود، همکاری اقتصادی با شرکت‌های تایلندی را آغاز کنند.

/ایلنا

کپی