اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

رد شایعات پیرامون وضعیتِ سلامت رئیس جمهور فیلیپین

رد شایعات پیرامون وضعیتِ سلامت رئیس جمهور فیلیپین

مشاورانِ رودریگو دوترته رئیس جمهور فیلیپین شایعات پیرامون وضعیت سلامت وی و همچنین شایعه مرگ او در سنگاپور را رد کردند.

شبکه خبری "آسیا وان سنگاپور" با اعلام این مطلب افزود: حدس و گمان هایی در مورد وضعیت سلامتی رئیس جمهور فیلیپین به دلیل غیبت دو هفته ای در انظار عمومی شکل گرفته و حتی در مواردی ادعاهایی مبتنی بر مرگ او در سنگاپور وجود دارد. این در حالی است که مشاوران او شایعات پیرامون سکته مغزی، بستری شدن و مرگ او در سنگاپور را رد می‌کنند.

این رسانه آسیایی اضافه کرد: شایعه دیگری مبنی بر برنامه ریزی برای کودتای نظامی در این کشور پراکنده شده است. سفر هفته گذشته دختر رئیس جمهور فیلیپین به سنگاپور به گسترش این شایعات دامن زد. وی درمورد دلیل این سفر سکوت کرده است.

بر اساس این گزارش، سناتور کریستوفر گو که از مشاوران نزدیک رئیس جمهور است با انتشار عکس ها و ویدئوهایی از او  روز شنبه ۱۰ آوریل در فضای مجازی اعلام کرد شرایط سلامتی دوترته عالی است و در دفتر کارش در مانیل مشغول کار است. همچنین سخنگوی رئیس جمهور از سخنرانی او در روز دوشنبه خبر داده است.

همچنین منابع آگاه به روزنامه استریت تایمز سنگاپور اعلام کردند، دوترته در سنگاپور نبوده است. با این وجود عکس های منتشر شده توسط مشاوران و وزیران که ثابت می کنند رئیس جمهور فیلیپین زنده است به شایعات مرگ و بیماری او پایان نداده است.

رئیس جمهور فیلیپین آخرین بار در روز ۲۹ مارس به منظور اعلام دریافت میلیون ها دوز واکسن از شرکت چینی سینوواک در انظار عمومی ظاهر شد. قرار بود روز چهارشنبه دوترته در برنامه تلویزیونی هفتگی حضور پیدا کند که با اعلام مثبت شدن تست کرونای ۱۰۰ نفر از محافظانش این برنامه لغو شد.

به گفته رسانه ها، دوترته از بیماری‌های زیادی از جمله بیماری خودایمنی و انسداد رگ‌های خونی رنج می برده است. / ایرنا

کپی