اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

دیدار نیچروان بارزانی با رئیس پارلمان عراق و فرستاده سازمان ملل

دیدار نیچروان بارزانی با رئیس پارلمان عراق و فرستاده سازمان ملل

رئیس اقلیم کردستان عراق در جریان دیدار با رئیس پارلمان عراق و نماینده سازمان ملل در این کشور در مورد آخرین تحولات عراق و انتخابات زودهنگام پارلمانی گفتگو کردند.

 به نقل از شفق نیوز،  نیچروان بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق در ادامه سفرش به بغداد با محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق دیدار کرد و دو طرف در جریان این دیدار دوجانبه بر اهمیت برگزاری به موقع انتخابات زودهنگام و لزوم ایجاد شرایط مناسب برای انتخاب آزادانه مردم و اعتماد آنها به نتایج انتخابات تاکید کردند.

در جریان این دیدار درباره نیاز به گفتگو جهت یافتن راهی برای حل مشکلات مطابق با قانون اساسی و اهمیت اجرای مفاد قانون بودجه فدرال که اخیراً تصویب شده گفتگو شد.

دفتر اطلاع رسانی رئیس اقلیم کردستان در بیانیه‌ای اعلام کرد که دیدار بارزانی و الحلبوسی درخصوص تحولات این کشور بود.

از سوی دیگر بارزانی با جنین هنیس پلاسخارت، نماینده دبیرکل سازمان ملل در عراق دیدار و با وی درباره اوضاع کلی عراق ، به ویژه عادی سازی اوضاع در سنجار و انتخابات زودهنگام پارلمانی پیش رو رایزنی کرد.

طرفین درباره اوضاع سیاسی ، اقتصادی و شرایط امنیتی در عراق ، روابط اربیل و بغداد ، گفتگو برای حل مشکلات و توافق بین دولت اقلیم کردستان عراق و دولت فدرال برای عادی سازی وضعیت سنجار و ​​تهدیدات داعش گفتگو کردند.

/ ایسنا

 

کپی