اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

واعظی: زمانی برخی افراد ادعا می‌کردند صنعت هسته‌ای کشور تعطیل شده است

واعظی: زمانی برخی افراد ادعا می‌کردند صنعت هسته‌ای کشور تعطیل شده است

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه فناوری هسته‌ای امروزه یکی از مولفه‌های قدرت جمهوری اسلامی ایران است، گفت: زمانی بود که برخی افراد در کشور مغرضانه یا در اثر ناآگاهی، ادعا می‌کردند صنعت هسته‌ای کشور در اثر توافقنامه برجام تعطیل شده است.

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهوری در حساب کاربری خود در اینستاگرام با گرامیداشت روز فناوری هسته‌ای نوشت: «فناوری هسته‌ای امروزه یکی از مولفه‌های قدرت جمهوری اسلامی ایران است و علی‌رغم همه فضاسازی‌های مغرضانه غوغاسالاران در صحنه بین‌المللی، این توانمندی، با شفافیت کامل و قانونمندی حاصل شده است. زمانی بود که برخی افراد در کشور مغرضانه یا در اثر ناآگاهی، ادعا می‌کردند صنعت هسته‌ای کشور در اثر توافقنامه برجام تعطیل شده است. روزها گذشت تا اینکه پس از خروج غیرقانونی آمریکا از برجام، نظام تصمیم گرفت طی سازوکارهای روشنی، برخی ابعاد برنامه هسته‌ای را که در برجام دامنه آن کاهش یافته یا متوقف شده بود، دوباره احیا کند.

به همت سازمان انرژی اتمی، این کار در مدت زمان بسیار کوتاهی انجام شد و در برخی ابعاد، فعالیت‌های هسته‌ای کشور، خیلی زود به سطحی حتی فراتر از آنچه پیش از برجام در کشور انجام می‌شد، ارتفا یافت.

این توانمندی استراتژیک بدون تردید مرهون تلاش‌های ارزشمند دانشمندان‌مان در سازمان انرژی اتمی است. همان تلاش‌هایی که امروز دستاوردهای افتخارآمیز دیگری را به بار نشاند و مایه مسرت شد. خوشبختانه با ظرفیتی که در برجام بوجود آمد، بیشتر و قدرتمندتر از گذشته در زمینه تحقیق و توسعه فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای به پیش رفته‌ایم و این مایه افتخار است.

روز ملی فناوری هسته‌ای را به مردم و همه دانشمندان و دست‌اندرکاران این فناوری در کشور تبریک عرض می‌کنم و از آنها بابت همه تلاشها و زحماتی که برای رشد و بالندگی صنعت هسته‌ای در کشور متحمل شدند، قدردانی می‌کنم.»/ایسنا

کپی