اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

کاهش مقررات کرونایی در ایتالیا به رغم افزایش آمار فوتی‌ها

کاهش مقررات کرونایی در ایتالیا به رغم افزایش آمار فوتی‌ها

مقامات ایتالیا از تسهیل محدودیت‌های کرونایی در برخی مناطق همزمان با کاهش آمار مبتلایان خبر دادند هرچند که آمار فوتی‌ها در این کشور همچنان بالا است.

وزارت بهداشت ایتالیا روز گذشته (جمعه) اعلام کرد که از روز دوشنبه، محدودیت های کرونایی در شش منطقه کشور کاهش می یابد و این درحالیست که آمار فوتی های روزانه در سراسر این کشور همچنان بیش از ۴۰۰ نفر است و این تغییر سیاست های بهداشتی، موجب نگرانی هایی شده است.

موارد جدید ابتلا در ایتالیا طی پنج روز گذشته در مقایسه با مدت زمان مشابه هفته قبل حدود ۳۰ درصد کاهش داشته و بنابر اعلام موسسه ملی سلامت، شاخص سرایت موثر یا عدد " R" از ۰.۹۸ به ۰.۹۲ رسیده است. عدد "R" بالای ۱ نشان می دهد که موارد عفونت به میزان بالایی در حال افزایش است.

با تسهیل محدودیتهای کرونایی بسیاری از مناطق شمالی صنعتی که تحت تاثیر این اپیدمی قرار دارند از بالاترین سطح هشدار که افراد تنها می توانند خانه خود را برای کار، حضور در مراکز درمانی یا موارد اضطراری ترک کنند به سطح سه نارنجی کاهش می یابد که در این شرایط محدودیت های اعمال شده برای کسب و کارها و رفت و آمدها با شدت کمتری اعمال می شود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، با این حال موسسه ملی سلامت ایتالیا اعلام کرده است: سیستم سلامت و بخش مراقبت های ویژه بیمارستانی تحت فشار است و آمار روزانه فوتی روند افزایشی دارد./ ایسنا

 

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 
 
کپی