اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

انتقاد نمایندگان آمریکا به شرکت نکردن اپل در جلسه استماع کنگره

انتقاد نمایندگان آمریکا به شرکت نکردن اپل در جلسه استماع کنگره

اپل به طور ناگهانی اعلام کرده در جلسه استماع سنا با موضوع بررسی چالش های رقابتی مربوط به اپ استورها شرکت نمی کند. این امر انتقاد نمایندگان کنگره را در پی داشته است.

طبق بیانیه نمایندگان کنگره آمریکا، اپل از شهادت در جلسه استماع کمیته سنا سر باز زده است. این جلسه برای بررسی چالش‌های رقابتی مربوط به فروشگاه‌های اپلیکیشن مربوط است.

توسعه دهندگان اپلیکیشن از مدت‌ها قبل اپ استور اپل و پلی استور گوگل را متهم کرده‌اند با الزام به پرداخت‌های خاص برای تقسیم درآمد و تنظیم قوانین سختگیرانه برای حضور در این محیط‌ها مرتکب رفتارهای ضدرقابتی شده‌اند. در همین راستا قرار بود یک جلسه استماع توسط کمیته زیرمجموعه سنا در اواخر ماه آوریل برگزار شود. البته تاریخ این جلسه هنوز مشخص نشده است.

ایمی کلوبوچار (نماینده حزب دموکرات) همراه مایک لی (نماینده جمهروریخواه) اعلام کردند با ارسال نامه‌ای به تیم کوک مدیر ارشد اجرایی اپل از این شرکت خواسته‌اند در تصمیم خود تجدید نظر کند.

در این نامه آمده است: کمی بیش از دو هفته قبل از برگزاری جلسه استماع برنامه ریزی شده، اپل به طور ناگهانی اعلام کرد هیچ شاهدی را برای حضور در این جلس ه اعزام نمی‌کند. تغییر جهت ناگهانی اپل و رد کردن حضور شاهد برای شهادت دادن غیر قابل قبول است.

اپل به درخواست اظهارنظر در این مورد پاسخی نداده است.

از سوی دیگر گوگل توافق کرده تا در جلسه استماع کمیته زیرمجموعه سنا شهادت دهد./مهر

کپی