اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

سازمان ملل: مذاکرات سازنده‌ای با انصارالله درباره نفتکش صافر داشتیم

سازمان ملل: مذاکرات سازنده‌ای با انصارالله درباره نفتکش صافر داشتیم

سازمان ملل اعلام کرد، در هفته جاری مذاکرات سازنده‌ای با انصارالله یمن درباره نفتکش صافر که در مقابل سواحل این کشور پهلو گرفته، انجام داده است.

 به نقل از خبرگزاری آناتولی، فرحان حق، معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در نشست خبری در نیویورک گفت، سازمان ملل "تمامی تلاش خود را برای حل همه مسائل لجستیک موجود و انجام اقدامات امنیتی به کار می‌گیرد" و بحث‌های سازنده‌ای با مقامات در صنعا (انصارالله) داشته است. سازمان ملل تقریبا خوش‌بین است که به راه حل نزدیکتر شده است.

وی افزود، سازمان ملل نیاز دارد همه مسائل را قبل از تخصیص بودجه بیشتری توسط حامیان مالی برای اجاره کشتی و اقدام به تعمیر صافر حل کند.

حق ادامه داد، به محض انجام اقدامات لجستیک، سازمان ملل برای اجاره کشتی، اطمینان از استقرار افراد و تجهیزات و اتخاذ اقدامات لازم دیگر همچنان به زمان نیاز خواهد داشت.

نفتکش صافر روبروی سواحل غربی یمن در ۶۰ کیلومتری بندر حدیده تحت کنترل انصارالله پهلو گرفته است و برای نگهداری و صادرات نفت میادین نفتی استان مارب مورد استفاده قرار می گیرد.

به دلیل اینکه این نفتکش از سال ۲۰۱۵ به حال خود رها شده و معاینه فنی نشده است، نفت خام موجود در آن که حدود ۱.۱۴۸ میلیون بشکه است و نیز گازهای متصاعد از آن تهدیدی بزرگ برای منطقه محسوب می شود و سازمان ملل نفتکش صافر را بمب ساعتی می داند که هر لحظه ممکن است منفجر شود./ ایسنا

کپی