اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

معاونت اجتماعی ناجا درگذشت خبرنگار با سابقه ایرنا را تسلیت گفت

معاونت اجتماعی ناجا درگذشت خبرنگار با سابقه ایرنا را تسلیت گفت

رییس مرکز اطلاع رسانی و ارتباطات معاونت اجتماعی ناجا درگذشت «علی‌حیدر شاه‌حسینی» خبرنگار باسابقه خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) در استان مرکزی را که شامگاه پنجشنبه بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد، تسلیت گفت.

سرهنگ سید احمد خسروی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، افزود: درگذشت مرحوم علی حیدر شاه حسینی که از خبرنگاران و مدیران با سابقه آن خبرگزاری و از همراهان حوزه امنیت بود؛ چنان سنگین و جانسوز است که به دشواری به باور می‌نشیند.

وی ادامه داد: ولی در برابر تقدیر حضرت پروردگار چاره‌ای جز تسلیم و رضا نیست. این جانب به نمایندگی از خانواده بزرگ نیروی انتظامی این ماتم جانگداز را به خانواده محترم ایشان و همه همکاران، بخصوص حوزه رسانه صمیمانه تسلیت عرض نموده و برای آنان صبر و اجر و برای آن عزیز سفر کرده علو درجات را از درگاه خداوند منان خواهان و خواستارم.

علی حیدر شاه‌حسینی ۵۶ ساله متولد سال ۱۳۴۴ از روزنامه‌نگاران باسابقه استان مرکزی،  از یک هفته پیش به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان امیرالمومنین(ع) اراک بستری بود.

وی در کارنامه حرفه‌ای اش ریاست ایرنا در استان‌های خراسان، مرکزی، همدان و قزوین را دارد و فعالیت خبری و سرپرستی روزنامه ایران در استان مرکزی را نیز بیش از یک دهه برعهده داشت.

این فرهیخته فقید یکی از اعضای موسس خانه مطبوعات در استان مرکزی بود و در ۲ دوره فعالیت این نهاد نیز به عنوان رئیس و عضو فعالیت داشت.

وی  از تحلیلگران حوزه فرهنگی و سینمای کشور بود که از وی ۲ تالیف سینمایی با عناوین «تاریخچه سینما در اراک» و «اندرخم یک کوچه» برجا مانده است.

این فعال رسانه‌ای در کارنامه حرفه ای خود پوشش خبری حوادث افغانستان، زلزله بم، حوادث و رویدادهای استان کردستان، منطقه آزاد قشم  را داشت و همواره با قلم و رفتار فرهنگی می‌کوشید تا اثری مانا در پیشبرد مناسبات فرهنگی و خبری داشته باشد.

«محمدرضا نوروزپورپور» مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) با صدور پیامی، درگذشت این خبرنگار متعهد و پرتلاش ایرنا را به همه خبرنگاران و کارکنان این سازمان، جامعه رسانه‌ای کشور و خانواده محترم مرحوم شاه حسینی تسلیت گفته است./ایرنا

کپی