اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

تداوم فعالیت اتوبوسرانی و مترو مشهد در شرایط قرمز/ اقدامات ضدکرونایی تشدید می‌شود

تداوم فعالیت اتوبوسرانی و مترو مشهد در شرایط قرمز/ اقدامات ضدکرونایی تشدید می‌شود

شهرداری مشهد با اشاره به تداوم فعالیت اتوبوسرانی و مترو در شرایط قرمز شیوع کرونا از تشدید اقدامات ضدکرونایی در حمل‌ونقل عمومی شهر خبر داد.

سعید حسینقلی‌زاده مقدم، مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد در این خصوص، اظهار کرد: با توجه به قرمز شدن وضعیت مشهد در زمینه شیوع بیماری کرونا، ضدعفونی ناوگان شامل سطوح دارای تماس مشترک از جمله درها، دستگیره‌ها و... براساس پروتکل‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با جدیت بیشتری در حال انجام است.

وی افزود: تعویض فیلترهای سیستم تهویه مطبوع اتوبوس‌ها طی برنامه مستمر، محصورسازی فضای کابین اتوبوسرانان و مینی‌بوسرانان، توزیع اقلام بهداشتی مورد نیاز بین کارکنان و غربالگری سلامت اتوبوسرانان و مینی‌بوسرانان به‌صورت روزانه نیز که پیش از این انجام می‌گرفت، اکنون با جدیت بیشتری در حال انجام است.

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد ادامه داد: همچنین در ناوگان، ایستگاه‌ها و پایانه‌ها اطلاع‌رسانی پیرامون فاصله‌گذاری اجتماعی و الزام استفاده مسافرین از ماسک انجام شده است و ناظرینی در راستای توصیه مسافرین به استفاده از ماسک در پایانه‌های این سازمان مستقر شده‌اند.

حسینقلی‌زاده مقدم افزود: از شهروندان عزیز تقاضا می‌شود از سفرهای غیرضروری درون شهری اجتناب نموده و در صورت استفاده از خدمات حمل و نقل عمومی بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

همچنین وحید مبین‌مقدم، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد در این خصوص، اظهار کرد: در راستای اقدامات پیشگیرانه، نظارت در گیت‌های ورودی ایستگاه‌ها و پایش درون قطارها در خط یک و دو قطار شهری مشهد تشدید شده است.

وی با بیان اینکه «استفاده از ماسک در هنگام حضور در ایستگاه و واگن‌های قطار شهری الزامی است»، بیان کرد: پایش الزام استفاده از ماسک توسط مسافرین، غرفه‌داران و کارکنان از سوی ماموران ایستگاه‌ها با شدت و دقت بیشتری انجام می‌شود.

مبین‌مقدم خاطرنشان کرد: ضدعفونی و گندزدایی مداوم ناوگان خط یک و دو از زمان شیوع بیماری کرونا در حال انجام بوده است، ولی از روزگذشته و با قرمز شدن وضعیت کرونایی شهر مشهد، تعداد دفعات ضدعفونی و گندزدایی ایستگاه‌ها، اماکن و همچنین واگن‌ها افزایش پیدا کرده است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد به عرضه ماسک در ایستگاه‌ها توسط بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: در کنار این اقدامات، بستر شارژ الکترونیکی من کارت در راستای حذف تبادل پول نقد نیز که پیش از این فعال بود فعال‌تر شده است.

 وی ادامه داد: همچنین ابلاغ ضوابط بهداشتی به پیمانکار واحدهای تجاری واجرای دقیق ضوابط و تمهیدات طرح فاصله‌گذاری فیزیکی در ایستگاه‌ها و قطارها نیز از دیگر اقدامات انجام شده برای پیشگیری از شیوع کرونا در مجموعه مرتبط با شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد است./ پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

کپی