اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور مطرح کرد لزوم ایجاد شهرک و ترمینال صادراتی در پایانه شلمچه

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور مطرح کرد لزوم ایجاد شهرک و ترمینال صادراتی در پایانه شلمچه

دبیر شواری عالی مناطق آزاد ظرفیت لجستیکی موجود در شلمچه در حوزه صادرات کالا به عراق را بسیار خوب و ارزشمند دانست.

حمیدرضا مومنی در جریان بازدید از پایانه لجستیکی شلمچه اظهار کرد: ظرفیت بسیار خوبی در شلمچه وجود دارد اما در حوزه زیرساخت‌ها باید یک سری اقدامات دیگری نیز به انجام برسد.

به گزارش سازمان منطقه آزاد اروند، وی افزود: در حال حاضر در بحث صادرات به سبب شرایط ناشی از شیوع کرونا محدودیت‌های بین‌المللی وجود دارد زیرا با جان مردم سر و کار دارد و لذا باید به طور حتم پروتکل‌ها را رعایت کنیم، ما جان مردم را فدای صادرات و تولید نمی‌کنیم.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد با تاکید بر اینکه سلامت مردم محور اصلی کار ما است، تصریح کرد: مقام معظم رهبری نیز بر این امر تاکید دارند لذا باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا ضمن رعایت پروتکل‌ها در جهت تقویت صادرات تلاش کنیم.

مومنی یادآور شد: آینده بسیار خوبی را برای شلمچه متصور هستیم، بخش خصوصی در این منطقه به ویژه در حوزه صادرات سیمان، میوه و تره بار بسیار خوب و فعال پای کار است که البته باید یک سری تاسیسات دیگر نیز در شلمچه ایجاد شود.

وی گفت: به نظر می‌رسد اگر بتوانیم در فاصله وجود کرونا زیرساخت‌هایمان را تکمیل و با برنامه‌ریزی بسیار خوب شهرک صادراتی و ترمینال صادراتی به معنای واقعی برای دپارتمان‌های مختلف را برنامه‌ریزی و اجرایی کنیم، می‌توانیم سهم خوبی از اقتصاد میان ایران و عراق را به خود اختصاص دهیم.

کپی