اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

تحریم‌ها دسترسی ونزوئلا به واکسن کرونا را دشوار کرده است

تحریم‌ها دسترسی ونزوئلا به واکسن کرونا را دشوار کرده است

وزیر امور خارجه ونزوئلا در گفت گو با خبرگزاری فرانسه ، تحریم های آمریکا علیه کشورش را مانعی برای دسترسی مردم ونزوئلا به واکسن کرونا دانست.

 خورخه ارئاسا، وزیر امور خارجه ونزوئلا در گفت گویی با خبرگزاری فرانسه، تحریم های اقتصادی آمریکا را مانعی برای دسترسی کاراکاس به واکسن کرونا دانسته و در ادامه تصریح کرد: اگر دارایی های ونزوئلا در خارج از کشور مسدود نمی شد، ما سه ماه قبل می توانستیم ۳۰ میلیون واکسن کرونا را که کشور به آن نیاز دارد، خریداری کنیم.

شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در ونزوئلا تا کنون بیش از ۱۷۰ هزار نفر گزارش شده که بیش از ۲۰ هزار مورد آن فقط مربوط به ماه گذشته است؛ همچنین بر اساس آمار رسمی منتشر شده  از ابتدای شیوع این بیماری همه گیر، آمار فوتی های کرونا در این کشور بیش از هزار و ۷۰۰ نفر بوده است.

نشریه لوفیگارو هم نوشت: ونزوئلا کارزار واکسیناسیون کرونا را از ماه فوریه (بهمن/ اسفند) با واکسن روسی اسپوتنیک وی/ Sputnik V و واکسن چینی سینوفارم/ Sinopharm آغاز کرده است.

این نشریه فرانسوی خاطرنشان کرد: شرکت نفتی پترولئوس دی ونزوئلا (PDVSA) و دیگر بخش ها تجاری-اقتصادی ونزوئلا، چندی است که تحت تحریم های اقتصادی به ویژه از طرف ایالات متحده قرار گرفته اند.

لوفیگارو یادآور شد: این تحریم ها از سال ۲۰۱۸ میلادی از سوی آمریکا با هدف برکناری نیکولاس مادورو از قدرت شدت گرفته است./ ایرنا

کپی