اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

۹۰ طرح توسعه محلی در شهرری امسال اجرایی می‌شود

۹۰ طرح توسعه محلی در شهرری امسال اجرایی می‌شود

شهردار منطقه ۲۰ تهران - شهرری گفت: طرح‌های توسعه محلی این منطقه مبتنی بر بهسازی فضاهای عمومی محله، احداث و تقویت کاربری‌های خدمات محله‌ای در بیش از ۹۰ عنوان طراحی و پیش‌بینی شده‌است.

دکتر فرهاد افشار روز پنجشنبه در بازدید از مراحل تکمیل طرح های شاخص و توسعه محلی شهرداری منطقه ۲۰ شهرداری تهران - شهرری اظهار داشت: این پروژه‌ها در لایحه بودجه شهرداری تهران تصویب شده است و به زودی وارد فاز اجرایی می شود.
این مسئول با اشاره به اجرای عملیات احداث مسیر دسترسی ویژه به بقعه بی بی شهربانو خاطرنشان کرد: به منظور تسهیل دسترسی و تردد شهروندان به بقعه بی بی شهربانو به عنوان یکی از بناهای تاریخی و گردشگری مهم شهرری و استان تهران، عملیات عمرانی این مسیر به طول ۶۵۰ متر با اجرای زیرسازی و آسفالت و عملیات پیاده روسازی به مساحت سه هزار و ۳۰۰مترمربع در حال احداث است.
وی  اجرای طرح آبنما در پیاده راه ضلع شرق حرم حضرت عبدالعظیم (ع)، مراحل تکمیل بوستان دوستدار کودک در انتهای بلوار اصلی سیزده آبان در زمینی به وسعت سه و نیم هکتار و احداث باغ راه در انتهای شهرک معراج در محله سیزده آبان را از دیگر پروژه های مورد بازدید عنوان کرد.
شهردار منطقه ۲۰ تهران با بیان اینکه رویکرد مدیریت شهری در اجرای پروژه‌های توسعه محلی رفع نیازهای واقعی و ضروری شهروندان است، معبرسازی، بهسازی معابر، مناسب سازی پیاده روها، پاتوق محله، بازپیرائی و تجهیز بوستان ها، نصب کفپوش و خرید وسایل بازی کودکان در بوستان ها، مرمت سرویس های بهداشتی، آرام سازی ترافیکی، رنگ آمیزی و نقاشی دیواری را از جمله پروژه های توسعه محلی این منطقه عنوان کرد.
افشار افزود: بر اساس برنامه توسعه پنجساله ساله سوم مدیریت شهری مبنی بر اجرای پروژه‌های مینیاتوری و افزایش رضایتمندی شهروندان، پروژه‌های پیشنهادی توسعه محلی اجرایی در سال ۱۴۰۰ و بودجه مورد نیاز، با توجه به نیازسنجی محلات و همچنین مطالبات شهروندان در حوزه‌های مختلف بررسی شده است.
افشار اظهار داشت: در سال ۱۳۹۹، ۷۶ پروژه توسعه محلی در این منطقه اجرایی شد که از این تعداد ۵۱ پروژه به اتمام رسید و تکمیل مابقی آنها با جدیت در دستور کار قرار دارد.

به منظور بررسی روند اجرایی پروژه های شاخص و توسعه محلی فرهاد افشار شهردار منطقه به همراه معاونان اجرایی از پروژه های پیاده راه بی بی شهربانو، میدان گاه جدید ضلع شرق حرم حضرت عبدالعظیم(ع)، بوستان دوستدار کودک و چند پروژه توسعه محلی بازدید کردند.

منطقه ۲۰ (شهرری) جنوبی‌ترین منطقه شهری شهرداری تهران است و دارای پنج ناحیه داخل محدوده و ۲ ناحیه خارج محدوده و ۲۱ محله است./ایرنا

کپی