اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

۳۰ تخته چادر و پتو در مناطق زلزله زده مریوان توزیع شد

۳۰ تخته چادر و پتو در مناطق زلزله زده مریوان توزیع شد

رییس جمعیت هلال احمر کردستان گفت: به همت جمعیت هلال احمر تاکنون ۳۰ تخته چادر و اقلام زیستی از جمله پتو و وسایل گرمایشی در بین روستاییان توزیع شده است.

پیام جلالی اظهار داشت: با پیشنهاد جمعیت هلال احمر و تصویب کمیته بحران شهرستان مریوان اقلام زیستی از جمله چادر و پتو بامداد امروز (پنج شنبه) در بین مردم آسیب دیده روستای جشنی آباد مریوان توزیع شد.

وی با اشاره به اینکه اغلب منازل روستای جشنی آباد مریوان در زلزله دچار آسیب شده و اهالی روستا بیم آن را داشتند که با ریزش قسمت‌های آسیب دیده منازل دچار مشکل شوند، افزود: به خانوارهایی چادر تحویل داده شد که براساس برآورد کارشناسان بنیاد مسکن منازلشان دچار آسیب جدی شده است.

رییس جمعیت هلال احمر کردستان با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر آمادگی خود را برای هرگونه خدمات رسانی امدادی به هموطنان آسیب دیده در این روستاها اعلام می‌کند، اضافه کرد: آمادگی داریم که در صورت تصویب کمیته بحران شهرستان مریوان و اعلام فرمانداری در سایر مناطق آسیب دیده نیز اقلام زیستی را توزیع کنیم.

وی یادآور شد: روستای جشنی آباد یکی از پنج روستایی بود که در زلزله ۵،۳ ریشتری شامگاه سه شنبه ۱۷ فروردین ماه شهرستان مریوان بیشترین آسیب را دیده بود.

به گزارش ایرنا، ساعت ۱۹ و ۴۲ دقیقه و ۲۳ ثانیه شامگاه سه‌شنبه زلزله‌ای با قدرت ۵.۳ ریشتر، مرز عراق و استان کردستان، حوالی مریوان و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین روی داد.

این زلزله در ۲۴ کیلومتری مریوان، ۲۷ کیلومتری چناره و ۲۸ کیلومتری بوئین سفلی، ۹۸ کیلومتری سنندج روی داد و مردم شهرهای سنندج، سروآباد، سقز، بانه و دیواندره نیز آن را احساس کردند.

زلزله مریوان ۲ پس لرزه نیز به دنبال داشت که بزرگترین آن ۳.۸ ریشتر قدرت داشت.

مریوان در ۱۳۵ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است./ایرنا

کپی