اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

کشف 21 هزار لیتر سوخت قاچاق در زنجان

کشف 21 هزار لیتر سوخت قاچاق در زنجان

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان زنجان از کشف 21 هزار و 400 لیتر سوخت قاچاق به ارزش بیش از 4 میلیارد ریال در زنجان خبر داد .

یوسف اسماعیل‌زاده اظهار کرد: پلیس امنیت اقتصادی با هدف مبارزه با قاچاق کالا، جرایم پولی و بانکی، جرایم حوزه بورس، جرایم مالیاتی، جرایم پولشویی، تسهیلات غیرمجاز بانکی، زمین‌خواری آغاز به کار کرده و در طول مدت فعالیت خود توفیقات بسیاری در این زمینه داشته است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان زنجان با اشاره به اینکه پلیس امنیت اقتصادی با سیاست‌های جدید، طرح و برنامه‌ریزی، پیش‌بینی، پیشگیری، کنترل، شناسایی، مقابله و کشف فعالیت، جرایم اقتصادی را دنبال می‌کند، گفت: در زنجان نیز شاهد کشفیات خوبی از سوی پلیس امنیت اقتصادی بودیم.

وی از کشف ۲۱ هزار لیتر سوخت قاچاق در زنجان خبر داد و گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی هنگام کنترل محورهای مواصلاتی در اتوبان زنجان- تبریز به یک دستگاه کامیون کشنده مشکوک و برای بررسی بیشتر این خودرو را متوقف کردند.

وی افزود: در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد خودرو دارای ۲۱ هزار و ۴۰۰ لیتر بنزین قاچاق به ارزش بیش از ۴ میلیارد ریال است که بلافاصله کامیون کشنده توقیف و به پارکینگ منتقل شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان با بیان اینکه پس از تکمیل پرونده یک متهم این پرونده به همراه کالای قاچاق تحویل مراجع قضائی شد، ادامه داد: پلیس با رصد دائم محورهای مواصلاتی از قاچاق و به تاراج رفتن سرمایه های ملی جلوگیری می کند.

کشف موز خارجی قاچاق در زنجان

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان زنجان همچنین از شناسایی و کشف انواع موز خارجی قاچاق به ارزش ۹۰۰ میلیون ریال خبر داد و گفت: ماموران اداره قاچاق پلیس امنیت اقتصادی در حین کنترل خودروهای عبوری در محور زنجان – تبریز به یک دستگاه خودرو مشکوک و برای بررسی بیشتر آن را متوقف کردند.

وی افزود: ماموران پس از توقیف خودرو در بازرسی از آن ۲ هزار و ۱۹۵ کیلو انواع موز خارجی قاچاق کشف و توقیف کردند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان زنجان ارزش محموله‌های قاچاق مکشوفه در این عملیات را برابر اعلام کارشناسان مربوطه ۹۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: در این عملیات یک دستگاه خودرو توقیف شد و در این رابطه پرونده تشکیل و برای انجام اقدامات قانونی به مراجع قضایی ارسال شد./فارس

کپی