اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

کره جنوبی واکسیناسیون افراد زیر 60 سال با آسترازنکا را به حالت تعلیق درآورد

کره جنوبی واکسیناسیون افراد زیر 60 سال با  آسترازنکا را به حالت تعلیق درآورد

کره جنوبی واکسیناسیون افراد زیر 60 سال علیه کرونا با واکسن آسترازنکا را در رابطه با انتشار اخباری درباره تشکیل لخته‌های خون (ترومبوز) پس از واکسیناسیون، به حالت تعلیق در آورد و همچنین واکسیناسیون کارمندان بهداشت در مراکز آموزشی و موسسات مراقبت از کودکان و مراکز مراقبت افراد معلول را به تعویق انداخت.

در اطلاعیه سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری های کره جنوبی ( KDCA) ضمن اعلام این مطلب گفته می شود:"واکسیناسیون کارمندان موسسات آموزش ویژه و کودکان ، کارکنان پزشکی در مدارس ، موسسات مراقبت از معلولان و مهد کودک ها به تعویق افتاده است.

واکسیناسیون افراد زیر 60 سال با آسترازنکا نیز برای به طور موقت متوقف  شده است."

قرار بود واکسیناسیون گروه های نامبرده شهروندان از همین هفته آغاز شود. پیش از این گزارش شده بود که قرار است در ماه آوریل  برخی از کارکنان آموزش و پرورش از جمله حدود 51 هزار معلم مسئول مراقبت از کودکان معلول و 13 هزار نفر از  دیگر کارکنان در مهد کودک ها واکسن آسترازنکا را دریافت کنند.

این تصمیم از آنجا ناشی می شود که پیشتر آژانس دارویی اروپا (EMA) ارتباط بین واکسن آسترازنکا علیه ویروس کرونا و موارد ترومبوز را قبول کرده بود. این مطلب را مارکو کاوالری ، رئیس بخش تهدیدات بهداشتی و استراتژی واکسیناسیون آژانس دارویی اروپا در مصاحبه با روزنامه Messaggero Il اعلام کرده بود.

یونگ یون کیونگ، رئیس سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری های کره جنوبی گفت: "این یک اقدام پیشگیرانه  با در نظر داشتن اولویت ایمنی افرادی است که واکسن کووید 19 را می زنند."/ اسپوتنیک

اداره دارویی اروپا: مزایای تزریق واکسن آسترازنکا بیشتر از خطرات آن است

آزمایش واکسن آسترازنکا روی کودکان و نوجوانان متوقف شد

تب بعد از تزریق واکسن آسترازنکا خوب است

 

اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

 

کپی