اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
شعار روز جهانی بهداشت:

همه با هم برای داشتن جهانی سالم‌تر و عادلانه‌تر

همه با هم برای داشتن جهانی سالم‌تر و عادلانه‌تر

سازمان جهانی بهداشت (WHO) به منظور از بین بردن نابرابری‌ها در حوزه سلامت و بسیج اقدامات برای دستیابی همه افراد به وضعیت بهتر خواستار اقدام فوری شد.

همزمان با فرا رسیدن هفتم ماه آوریل، روز جهانی بهداشت با شعار "همه با هم برای داشتن جهانی سالمتر و عادلانه تر" گرامی داشته شد.

همچنین سازمان جهانی بهداشت به همین مناسبت خواستار اقدام فوری به منظور از بین بردن نابرابری ها در حوزه سلامت در دنیا و بسیج اقدامات برای دستیابی همه افراد به وضعیت بهتر شد.

در اطلاعیه این سازمان آمده است: نابرابری، معضلی همیشگی بوده است. به رغم پیشرفتهای بدست آمده در حوزه مسائل بهداشتی در سطح جهان و در منطقه مدیترانه شرقی، این دستاوردها در کشورها یا جوامع مختلف به طور مساوی به اشتراک گذاشته نشده است. همه گیری بیماری کووید-۱۹عواقب سنگینی برای افرادی به همراه داشته که پیش از این نابرابریهایی را به لحاظ اجتماعی، اقتصادی و جغرافیایی تجربه کرده اند.

"احمد المنظری" مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در این باره گفت: سلامتی، حق اصلی هر انسانی است. هر انسانی بدون توجه به سن، جنسیت، قومیت، معلولیت، وضعیت اقتصادی یا شغلی، سزاوار برخورداری از زندگی سالم است.

با این حال پیشرفت در زمینه مقابله با ناسازگاری های بهداشتی در سراسر جهان از جمله در منطقه مدیترانه شرقی که بسیاری از کشورها شرایط اضطراری و درگیری را تجربه می کنند و بیشترین تعداد آوارگان در جهان را داراست، کند بوده است.

وی افزود: علاوه بر درگیری، عوامل مختلفی در بروز نابرابریها نقش دارند که می توان به فقر، بیکاری، چالش های زیست محیطی، نابرابری های جنسیتی و به تازگی بیماری کووید-۱۹اشاره کرد.

تمامی این عوامل و فاکتورهای دیگر بر روند ارائه خدمات به جوامع و در نهایت سلامت و رفاه آنها تاثیر منفی دارد./  سایت اطلاع رسانی سازمان جهانی بهداشت

کدام کشورها در برابر کرونا بهترین عملکرد را داشتند؟/ چگونه به جهانی سالم‌تر و عادلانه‌تر برسیم؟

شعار روز جهانی بهداشت در سال ۲۰۲۱: ایجاد جهانی عادلانه‌ و سالم برای همه

 

 

 

 

کپی