اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

کرملین: عضویت اوکراین در ناتو تنها باعث تشدید بحران می‌شود

کرملین: عضویت اوکراین در ناتو تنها باعث تشدید بحران می‌شود

سخنگوی کرملین سه‌شنبه به خبرنگاران گفت: کی‌یف با تصمیم خود مبنی بر الحاق به ناتو، فقط موجب تشدید بحران داخلی کشورش می‌شود، این ایده برای مردمی که در جمهوری‌های خودخوانده دونستک (DPR) و لوهانسک (LPR) زندگی می‌کنند، پذیرفتنی نیست.

به نقل از خبرگزاری تاس، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین تأکید کرد: ما عمیقاً در مورد اینکه تصمیم مذکور به نوعی موجب کمک به اوکراین در کنار آمدن با مشکل داخلی خود می‌شود، تردید داریم. از نظر ما، این فقط باعث تشدید بیشتر شرایط می‌شود زیرا زمانی که پای صحبت الحاق به ناتو به میان می‌آید، نظرات مردم‌ نمی‌تواند نادیده گرفته شود.

اوایل روز سه‌شنبه، "ولادیمیر زلنسکی"، رئیس‌جمهوری اوکراین گفت عضویت در ناتو تنها راه پایان دادن به جنگ در "دونباس" است. این اظهارات زلنسکی در پی تماس تلفنی او با ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو مطرح شد.

شرایط دونباس در اواخر فوریه تشدید شد، آتش‌گشایی به ویژه استفاده از خمپاره‌انداز و نارنجک‌انداز، تقریباً به صورت روزانه گزارش شد.

طرفین درگیری تقصیر تشدید اوضاع را به گردن یکدیگر انداختند. "ولادیمیر پوتین"، رئیس‌جمهوری روسیه در ۳۰ مارس با "امانوئل ماکرون"، همتای فرانسوی و "آنگلا مرکل"، صدراعظم آلمان، یک کنفرانس ویدئویی برگزار کرد. پوتین در این کنفرانس به ویژه در مورد اقدامات اوکراین در راستای تشدید شرایط در دونباس، اظهار نگرانی کرد./ ایسنا

کپی