اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

حمله افراد مسلح به زندان اشغالگران آمریکایی در حومه الحسکه

حمله افراد مسلح به زندان اشغالگران آمریکایی در حومه الحسکه

افراد مسلح ناشناس به یک زندان اشغالگران آمریکایی در حومه شهر "الشدادی" در جنوب الحسکه در شمال شرق این کشور حمله کردند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) امروز (چهارشنبه) به نقل از منابع محلی اعلام کرد: در این زندان، شماری از شهروندان سوری از قبایل منطقه که به دنبال تظاهرات و اعتراضات مردمی عشایر علیه اشغالگران به دست شبه نظامیان «قسد» و نیروهای اشغالگر آمریکا ربوده و زندانی شده‌اند، نگهداری می‌شوند.

منابع مذکور این حمله را اولین حمله در نوع خود دانستند و اعلام کردند که این درگیری ۱۵ دقیقه به طول انجامید و بالگردهای آمریکایی وارد عمل شدند و مهاجمان موفق به فرار شدند.

همچنین مجله "ایرفورس تایمز" اعلام کرد که نیروهای آمریکایی و نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد)‌ رزمایش‌های پیشرفته‌ای را برای استفاده از مهمات در راستای جنگ (ظاهری) علیه داعش برگزار کردند تا بتوانند در درخواست حمایت هوایی مهارت کسب کنند.

این مجله نوشت، رزمایش‌ها بر روی خاک سوریه اولین رزمایش نیروهای آمریکایی با نیروهایی است که نیروهای نظامی کلاسیک و رسمی نیستند و می‌تواند موجب خشم کشورهایی شود که مخالف حضور آمریکا در سوریه هستند.

تروریست های آمریکایی در سال ۱۳۹۶ مستقیما وارد شرق و شمال شرق سوریه و جایگزین داعش در این منطقه شدند؛ هرچند آمریکایی ها از چند سال قبل از آن و با آغاز بحران سوریه، با ایجاد پایگاه در منطقه «التنف» در جنوب سوریه اقدام به آموزش، هدایت و تجهیز گروهای تروریستی علیه حکومت دمشق کرده بودند که هم اکنون نیز فعالیت آن ادامه دارد./ ایرنا

کپی